הילדה ששרדה: "קראתי לאבא והוא לא ענה"

אמנה סרחאן בת ה-10 איבדה את כל משפחתה בפיצוץ בעכו. יממה אחרי הטרגדיה, שחזרה את רגעי האימה בהם קרס הבניין. "ישנתי ופתאום נפלו עליי אבנים", סיפרה, "לא ידעתי מה קרה לאבא והתחלתי לצעוק לאנשים"

אמנה סרחאן, בת ה-10, היא היחידה שניצלה בין בני משפחתה, בפיצוץ שאירע אמש בכניסה לבניין מגורים בעכו. "ישנתי ופתאום נפלו עליי אבנים", שחזרה היום (ג') אמנה הקטנה את אותו לילה נורא. "שמעתי את אבא שלי קורא לעזרה, התחלתי לקרוא לו בחזרה אבל הוא לא ענה לי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמנה בת ה-10 לא הבינה מה קרה לאביה והחלה לזעוק לעזרה. "התחלתי לצעוק לאנשים שבחוץ והם באו להוציא אותי", סיפרה. הילדה חולצה מבין ההריסות ופונתה לבית החולים במצב קל. אמה, נ'גאח בת ה-51, אביה ראיק בן ה-55, ובנם נאסר אל-דין, כבן 8 - נספו בפיצוץ.  

אתמול התכנסו עשרות מתושבי עכו באוהל אבלים שהוקם במסגד הגדול בעכו. "אנחנו כבר מתגעגעים לאחותנו, שלא נראה שוב", אמר יחיא עסה, אחיה של נג'אח סרחאן. "זו מכה קשה. משפחה שלמה נמחקה, נותרה רק הילדה הגדולה".

החיפוש אחר הנעדרים בעכו (חדשות 2)

מוחמד סרחאן, שבני משפחתו נהרגו והוא מתגורר סמוך לבניין שקרס, סיפר עוד לפני שידע על זהות ההרוגים על שראה דקות אחרי הפיצוץ, כשחזר לביתו. "אני יודע שאחיינית שלי בת ה-8 פונתה לבית החולים", אמר סרחאן. "אבל לגבי אחי, אשתו ובנם עדיין לא ברור מה עלה בגורלם. אני חושש - ההרס הוא רב". מאוחר יותר גילה את גודל הטרגדיה.

במשטרה ממשיך להיבדק החשד כי מדובר באירוע פלילי, במקביל לאפשרות שמדובר בכשל טכני בבלון גז. מידע שהגיע למשטרה העלה חשד שהרקע לפיצוץ הוא סכסוך מקומי על רקע הצבת אנטנות סלולריות על הבניין. 

פיצוץ קטלני בעכו - הסיקור המלא:

צפו: החילוץ הדרמטי של הילדים מאזור האסון

הפיצוץ בעכו: נבדק הגורם הפלילי

הרוגים בקריסת בניין בעכו, מספר לכודים תחת ההריסות