תיעוד: זירת ההרס בבניין בעכו נחשפת

מימדי הזוועה נחשפים: תקרה שקרסה, רהיטים מפוזרים ושרידים של חיים שעד אתמול היו שוקקים - כך נראית זירת הפיצוץ בעכו מהאוויר. בינתיים ממשיכה חקירת המשטרה שבשלב זה שוללת אפשרות כי מטען חבלה גרם לפיצוץ

חמישה בני אדם נהרגו ועוד עשרות נפצעו בפיצוץ שהתרחש לפנות בוקר בשכונת מגורים בעכו. בתיעוד אווירי של הזירה נחשפים מימדי ההרס שזרע הפיצוץ רב העוצמה, שהותיר אחריו עיי חורבות. בתמונות יוצאות הדופן ניתן להבחין בתקרה שקרסה, ברהיטים המפוזרים ובמקום שעד אתמול היה שוקק חיים וכעת לא נותר ממנו כמעט דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גם הערב נמשכת חקירת המשטרה, שממצאיה עדיין לא מספקים ראיות חד משמעיות. חוקרי המשטרה שממשיכים לבחון את הזירה לא שוללים את הכיוונים המרכזיים - האחד שמדובר בדליפת בלון גז והכיוון הנוסף שסכסוך מקומי בין תושבי עכו גרמו לפיצוץ יזום כנקמה.

חילוץ התושבים בעכו, הבוקר (חדשות 2)

שיירי חומר נפץ לא נמצאו בזירה וחוקרי המשטרה שללו את האפשרות כי מדובר במטען חבלה. מדובר ככל הנראה בפיצוץ דומה שאירע בבלוני גז אחרים במקרים קודמים. כעת בודקת המשטרה את טענות התושבים, שמספרים על הסכסוך על רקע הצבת אנטנות סלולריות.

בתקרית נהרגו בני הזוג מוחמד באדר (בן 43) וחנאן באדר (בת 38) ושלושה מבני משפחת סרחאן - נ'גאח בת ה-51, ראיק בן ה-55 ובנם נאסר אל-דין, כבן 8. לבני הזוג סרחאן, שנהרגו יחד עם בנם, יש בת נוספת, עימראד שמה, שרק היא שרדה את הפיצוץ. היא פונתה הלילה במצב קל לבית החולים.

עשרות מתושבי עכו מתכנסים באוהל אבלים שהוקם הבוקר במסגד הגדול בעכו. "אנחנו כבר מתגעגעים לאחותנו, שלא נראה שוב", אמר יחיא עסה, אחיה של ההרוגה נג'אח סרחאן שנהרגה יחד עם בעלה ובנה. "זו מכה קשה. משפחה שלמה נמחקה, נותרה רק הילדה הגדולה".

בהכנת הכתבה השתתפו אלון שני ופוראת נסאר.

פיצוץ קטלני בעכו - הסיקור המלא:

צפו: החילוץ הדרמטי של הילדים מאזור האסון

הפיצוץ בעכו: נבדק הגורם הפלילי

הרוגים בקריסת בניין בעכו, מספר לכודים תחת ההריסות