הצעירה שנפגעה מירי תועה בצימר בצפון: "הצטלמנו, ואז הרגשתי את הכדור"

יממה לאחר שהובהלה לבית החולים כשהיא סובלת מפצע ירי כתוצאה מכדור תועה, סיפרה מור גלפנד, הצעירה שנפגעה באתר נופש שאליו הגיעה לרגל יום האהבה, על רגעי האימה: "חברה צעקה לי: 'תסתתרי'"

זה קרה אתמול (ו') במושב חזון, סמוך לכרמיאל. אחרי שקיבלה הצעת נישואין, יצאה מור גלפנד, צעירה כבת 24 מחדר הצימר - ונורתה בחזה. במשטרה מעריכים שמדובר בקליע תועה שירו ציידים. צוות מגן דוד אדום פינה אותה לבית החולים זיו בצפת. היום היא מספרת על רגעי החרדה.

"התחלנו להצטלם", גוללה גלפנד את דקות האימה, "ופתאום שמענו יריות מתוך הצימר שלי". לדבריה, "חברה אחרת ששהתה עמי בנופש רצה ואמרה לי: 'תסתתרי'".

"פשוט ניסיתי לשכב על הרצפה", הוסיפה, "ואז הרגשתי את הכדור בחזה". מתחקור ראשוני של המשטרה עלה כי גלפנד הגיעה יחד עם בן זוגה למקום, ובעת שיצאה מהחדר נפגעה מכדור.

"כשהגענו ראינו אותה שוכבת כשהיא בהכרה מלאה עם פצע ירי בפלג גופה העליון ומסביבה כמה מחבריה", סיפרו חובשי רפואת חירום במד"א, אדל מוזלבט ופרמדיק מד"א יניב מילשטיין, שהגיעו למקום. "היא הייתה נסערת וסבלה מכאבים, הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינינו אותה. בדרך היא תקשרה אתנו וסיפרה שהגיעה ממרכז הארץ לנופש", הם הוסיפו.