רוני מאנה: "עסקת הנדל"ן – סגירת מעגל"

איש העסקים סימן השבוע "וי" על אחת מעסקאות הנדל"ן המוצלחות של השנה, אחרי שעקף את ענבל אור והצליח לשים את ידיו על פרויקט בבלי היוקרתי בצפון ת"א. כעת, יצטרך הילד שגדל בשכונת התקווה למצוא פתרון לעשרות המשפחות המתגוררות בשטח

השבוע חתם איש העסקים רוני מאנה על הסכם לרכישת הקרקע הנחשקת באזור שכונת בבלי בתל אביב, שעליה תכננה יזמית הנדל"ן ענבל אור לבנות את המגדלים שלה. למרות שהפרויקט טומן בחובו הרבה בעיות, בעיקר עם התושבים שצפויים להתפנות מהמתחם, מבחינת מאנה החתימה על החוזה השבוע היא הזדמנות עסקית מצוינת - ובעיקר סגירת מעגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרויקט הזה היה אצלי לפני ארבע שנים לפני שהוא היה בשוק", מספר מאנה. "עכשיו יש צדק כשהוא חזר אליי. כל דבר מאלוהים - מה שהיה שלך יהיה שלך בסופו של דבר".

רוני מאנה נכנס לתודעה הציבורית, כשבשנת 1997 הביע תמיכה באשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, שסבלה באותה תקופה מביקורת ציבורית רבה. איש העסקים החליט להשכיר מטוס ועליו שלט ובו כתוב "שרה נתניהו תהי חזקה העם איתך".

הטלפון עם הכרת התודה מלשכת ראש הממשלה לא איחר להגיע. זאת הייתה תחילתה של ידידות מופלאה בין מאנה והזוג נתניהו. איש העסקים הפך להיות איש סודם של בני הזוג התלווה עמם לסיורים בכל הארץ.

היה איש סודו של נתניהו (חדשות 2)

"נגיע לפשרה עם הדיירים"

"זאת הייתה תעסוקה במלוא מובן המילה", אומר מאנה. "לתחזק את שרה ולהיות איתה, לברר אם חם לה או קר לה. פה הם בילו במשך שלוש שנים". הידידות הגדולה הסתיימה ברעש גדול, כשמקורבי נתניהו האשימו את מאנה כי עמד מאחורי התביעה שהוגשה נגד רעיית ראש הממשלה על ידי עוזרת הבית שלה.

"נורא אכזב אותי אחרי שנתת כל כך הרבה", הדגיש מאנה. "ביום אחד לא סופרים אותך וכועסים עליך. עד היום ביבי בתוך תוכו מאוד אוהב אותי וגם שרה מתגעגעת אליי".

מאנה ומשפחתו (חדשות 2)

למרות שהקשר ביניהם כבר אבד, השנים המשותפות לצדו של נתניהו סייעו למאנה ליצור רשת ענפה של קשרים. ב-1997 מאנה רכש את מכבי תל אביב והפסיד יותר משני מיליון שקלים. "האוהדים לא אמרו אפילו תודה", ציין. "בשנה הבאה אחפש לי איזה קבוצה חדשה לקנות".

עכשיו, אחרי שעסקת הנדל"ן בצפון תל אביב כבר נחתמה, מאנה ושותפיו צריכים להחליט מה יעלה בגורלם של עשרות משפחות המתגוררות בשכונת גבעת עמל, שכעת יצטרכו להתפנות מהמקום. מאנה, שגדל בשכונת התקווה בדרום העיר, מציע לתושבים להגיע לפשרה. "אני יודע מאיפה באתי, אני לא מנסה לעשוק אנשים ומנסה תמיד להגיע לפשרות. המגרש נקנה בהמון כסף ואנחנו צריכים להיות ריאליים, כך שגם אנחנו נרוויח וגם התושבים ירוויחו".

"לאורך השנים הפסדתי והרווחתי", מסכם מאנה. "זה בגלים כל הזמן. היום אני מקווה שאני בנסיקה כלפי מעלה. הכל זה עניין של נחישות. זורקים אותי מהדלת ואני קופץ מהחלון. כשאני מאמין במשהו, אני הולך איתו עד הסוף".