בקעת הירדן: פעוטה בת שלוש הוכשה על ידי נחש

פרמדיקים של מגן דוד אדום גלבוע הגיעו ליישוב שדמות מחולה שבצפון הבקעה, והעניקו לפעוטה טיפול רפואי. לאחר מכן היא פונתה לבית החולים העמק בעפולה במצב קל-בינוני

בת 3 הוכשה. אילוסטרציה (רויטרס)

פעוטה בת שלוש נפגעה באורח קל-בינוני מהכשת נחש ביישוב שדמות מחולה שבבקעת הירדן. למקום הוזעקו פרמדיקים של מגן דוד אדום גלבוע שהעניקו לה טיפול רפואי ראשוני ופינו אותה לבית החולים העמק בעפולה עם סימני הכשה בכף הרגל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קובי ביבי, פרמדיק מד"א שהגיע לזירה, סיפר: "זיהינו את הילדה כשהיא בהכרה מלאה. לדברי הוריה, היא שיחקה בחצר ואז הוכשה על ידי הנחש. אביה ראה אותו ותיאר אותו באוזנינו". הפרמדיק הוסיף כי הצוות קיבע את רגלה והעניק לה טיפול נוגד אלרגיה. "מצבה יציב ואמבולנס שכבר היה ביישוב נתן לה סיוע ראשוני".

אם למישהו עוד היה ספק שהחורף לא באמת מורגש השנה בצפון, גם הטבע מרגיש שבסוף פברואר - הטמפרטורה לעתים גבוהה כמו בקיץ, וכמה בעלי חיים, מבולבלים גם הם - יוצאים מהמחילות.

בחודש ינואר הפתיע נחש צפע באורך חצי מטר את הקוטפים במטע של קיבוץ דפנה. אחד החקלאים פונה לבית החולים.

בעונה זאת הנחשים אמורים להיות בתרדמת החורף ולא אמורים להוות סכנה, ולכן תקיפת הזוחל עוררה פליאה. מנהל חדר המיון בבית החולים זיו, ד"ר חוסיין עמר, סיפר אז על התדהמה: "ביקשנו שיחזרו על ההודעה שוב ושוב כי ידענו שאין הכשות בתקופה הזאת של השנה. אנו קוראים לכל המטיילים בצפון לא לחשוב שאין נחשים ולנהוג בעירנות".