הנוסעת שהתפרעה: "הרוחות התלהטו, התנצלנו"

הישראלית שתועדה במהומה שפרצה במטוס חברת ישראייר בדרכו לוורנה מגיבה לראשונה. "הטיול נהרס, מפח הנפש גדול והלקח נלמד", היא אומרת לחדשות 2 Online. "התנצלנו בפני החברה והנוסעים, אנחנו כולנו מרגישים לא טוב"

שעות ספורות לאחר שסרטון בכיכובה הועלה לרשת, מגיבה לראשונה הנוסעת שתועדה מתפרעת במהלך טיסת ישראייר ותוקפת באלימות מילולית קשה דייל - בגלל ויכוח על מכירת מוצר פטור ממכס על המטוס. הנוסעת סיפרה כי הביעה חרטה על השתלשלות האירועים המבישה, שהפכה לשיחת היום ברשתות החברתיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נאמרו דברים לא חיוביים משני הצדדים בלהט הדברים", אמרה הנוסעת בשיחה ראשונה לאחר התקרית עם חדשות 2 Online. "כולנו התנצלנו בכנות לפני חברת ישראייר והנוסעים. הטיול שלנו נהרס, מפח הנפש גדול והלקח נלמד. אנחנו כולנו מרגישים לא טוב".

הסרטון שחולל את הסערה פורסם אמש במספר פורומים של דיילים בפייסבוק, זכה תוך זמן קצר לתהודה רבה ולעשרות אלפי צפיות ושיתופים. "אתה עובד שלי, שילמתי על הטיסה ואני רוצה שוקולד!", נראית הנוסעת זועקת לעבר הדייל במהלך הטיסה לעיר הנופש ורנה שבבולגריה.

לאחר שניות ארוכות של קללות עסיסיות, הצטרפה לתקרית החריגה גם אחותה שישבה מצדו השני של המעבר. "היא שילמה על כרטיס טיסה, תמכור לה את השוקולד, יא חתיכת זבל!", היא מטיחה לעברו.

הדייל, שנראה מעט המום מהסיטואציה, פנה אל הנוסעים וביקש מהם להירגע. משנכשלו מאמציו, הוא הזהיר אותם כי למעשיהם עלולות להיות השלכות חמורות. בשלב זה מצטרף למהומה גם בעלה של הנוסעת, שקם לעברו של הדייל, כשהוא מאיים לכאורה לפגוע בו פיזית. רק בזכות התערבות של נוסעים נוספים נמנעה קטטה אלימה.

מתוך התקרית במטוס (פייסבוק)

"לא לחינם מכנים דיילים בחברות הזרות את הקו לארץ Isra-hell, ההתנהגות של הנוסעים הישראלים כבר מוכרת לכולם", סיפרה דיילת באחת מחברות התעופה הישראליות לחדשות 2 Online. "יש יעדים שאנחנו מגיעים אליהם כמעט בפחד בגלל שאנחנו יודעים שהנוסעים עלולים להתפרע".

בחברת ישראייר הבהירו כי הם שוקלים להגיש תלונה במשטרה נגד הנוסעים שהתפרעו. "אנו מגבים לחלוטין את הדייל ומחזקים את כל הצוות", סיפר גיל סתיו, סמנכ"ל שיווק ומכירות ישראייר בשיחה עם חדשות 2 Online. "הוא פעל על פי הנהלים בחברה, לא מדובר במשהו אישי. הוא מרגיש בסדר, כל הלהבות מאוד גבוהות. נתחקר את המקרה הזה. חשוב לשמור על בטיחות".

בחברה הדגישו כי הם מכירים את התופעה של אלימות הנוסעים כלפי צוות הטיסה, שהולכת ומתגברת בשנים האחרונות. בישראייר ציינו כי בכוונתם לפעול בכל הכלים העומדים באמצעותם על מנת למגר את התופעה, שיש לעקור אותה מהשורש. "ישראייר עושה ותעשה הכל בכדי להבטיח רמת ביטחון ובטיחות גבוהה ומחמירה", טענו נציגי החברה.