אמה של אדל ביטון: "חיים בטראומה יום-יומית, שמחת החיים נעלמה"

בדיון במשפטו של משליך האבן שגרמה לפציעתה של אדל ביטון בת השלוש, סיפרה אמא אדווה בדמעות על החיים הבלתי אפשריים. "יש לי בת לא מתקשרת, מבחינתי זה חי-מת", אמרה. "החיים שלנו הם לא חיים"

עדות בדמעות: אדווה ביטון, אמה של אדל בת השלוש, העידה היום (ה') נגד החשוד בהשלכת האבן שפגעה במכוניתה וגרמה לתאונה שבה נפצעה לפני שנה בתה אנושות, ומאז לא שבה להכרתה. "יש לי ילדה אבל היא לא מתקשרת, מבחינתי זה חי-מת", סיפרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון שהתקיים בבית הדין הצבאי במגידו דיברה ביטון ארוכות אל לבם של השופטים וסיפרה בבכי על הימים הקשים שעוברת המשפחה. "הבנות חיות בטראומה יום יומית", אמרה כשהיא מתייחסת לשתי אחיותיה של אדל. "כיום אני עם ילדה מחוסרת הכרה. כל שמחת החיים של ילד בן שלוש נעלמה. אני נפגשת עם אנשים שאיבדו את יקירהם ותוהה מה עדיף".

אדווה שוהה לאורך כל שעות היום ליד מיטתה של אדל בבית החולים בית לווינשטיין, ובערב חוזרת לבית ולבנות ביישוב יקיר שבשומרון. בעלה רפאל מחליף אותה ליד מיטת הבת בבית החולים. "בעלי לא ראה את הבית עשרה חודשים", אמרה ביטון. "החיים שלנו זה לא חיים".

"כל שמחת החיים נעלמה", אדווה ביטון (חדשות 2)

אדל, אמה ושתי אחיותיה נפצעו במרס האחרון מזריקת אבנים על הרכב בו נסעו בכביש 5, סמוך לצומת אבישר שליד אריאל. אדל נפצעה אנוש ושתי אחיותיה נפצעו קל. בזמן הקרוב אדל תשתחרר מבית החולים לביתה, מכיוון שאין שיפור במצבה. "חשוב לי שבית המשפט יבין שאלה החיים שלנו", הוסיפה ביטון.

בסוף חודש מאי האחרון הועברה אדל לבית לוינשטיין לצורך שיקום. זמן קצר לאחר פיגוע יידוי האבנים שבו נפצעה אדל ביטון, נעצרו חמישה חשודים, צעירים מהכפר חארס, בפעילות של שירות הביטחון הכללי בסיוע משטרת ישראל, מחוז ש"י וצה"ל. החשודים הודו בחקירתם בזריקות אבנים לעבר כלי רכב שנסעו בכביש חוצה שומרון בסמוך לכפרם.