בצל סערת ההטרדות המיניות: ניצבת חדשה במשטרת ישראל

לאחר פרישתם של 6 קצינים בכירים בעקבות תלונות בגין הטרדה מינית, תמונה הבוקר תנ"צ גילה גזיאל לראש אגף משאבי אנוש ותהיה האישה היחידה כעת בדרגת ניצב. מינוייה של גזיאל הוא חלק מסבב מינויים חדשים שאושרו בשבוע שעבר על ידי השר לביטחון פנים

לראשונה במשטרה - ניצבת (חדשות 2)

ניצבת חדשה במשטרת ישראל: בצלה של סערת ההטרדות המיניות בצמרת המשטרה, תמונה הבוקר (ראשון) תנ"צ גילה גזיאל לראש אגף משאבי אנוש ותהיה האישה היחידה המשרתת כעת בדרגת ניצב. גזיאל מילאה שורה של תפקידים באגף משאבי אנוש של המשטרה, ביניהם ראש לשכת גיוס מרכזית וראש מדור קידום ושיבוץ קצינים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מינויה של גזיאל הוא חלק משורת מינויים חדשים בצמרת המשטרה לאחר שלאחרונה שישה ניצבים בכירים נאלצו לפרוש מהארגון בעקבות תלונות בגין הטרדה מינית כנגדם. במסגרת סבב המינויים הקרוב מלבד לגזיאל, ימונו גם ניצב בנצי סאו לתפקיד סמפכ"ל לאחר ששימש כמפקד מחוז ת"א. ניצב ירון בארי ימונה לראש אגף התנועה ותנ"צ שלומי מיכאל יקודם וימונה למפקד מחוז ש"י.

גזיאל, ששימשה עד כה כסגנית ראש אגף משאבי אנוש, חשפה בראיון לאולפן שישי לפני כשלושה שבועות כי בתחילת דרכה כשוטרת הוטרדה מינית באופן מילולי על ידי אחד מחבריה למדים. "הייתי בחורה צעירה ויפה וזה היה חלק מנורמה חברתית", סיפרה. "הארגון נמצא בתקופה לא פשוטה, אבל הדבר החשוב הוא שאנחנו מטפלים במקרים האלה בחומרה רבה".

פוטר. ניסים מור ודנינו (פלאש 90)


במהלך הריאיון התייחסה הקצינה הבכירה לשאלת הפוליגרף לקצינים בכירים, ואמרה כי היא בעד ההליך. "תהליך המניעה וההסברה צריך להתקיים לגבי כל שוטר, בכל דרגה ובכל רמה. הקריירה המשטרתית לקצינים לא מתחילה כשהם ממונים לתפקידים בכירים. לתפיסתנו, צריך לעקור את הנורמה הזו".

שרשרת הפרשיות המביכות בצמרת המשטרה עוררה תגובות רבות על הצורך במינוייה של אישה לתפקיד קצונה בכיר, בין היתר גם של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אם הדבר יהיה תלוי בי, אני רוצה לקדם את הרעיון הזה", אמר נתניהו במהלך כנס צעירים וסטודנטים באריאל. "אני חושב שזה יהיה שינוי מרענן - אישה מפכ"לית בראשות משטרת ישראל".