מהומה בחברת החשמל: תגרה פרצה בין ראשי הוועדים המסוכסכים

בעקבות תחקיר חדשות 2 בו נחשפו התככים והמלחמות בין הוועדים השונים בחברת החשמל, כמעט ופרצה תגרה אלימה בין שני בכירי החברה, יעקב דבידה ויעקב חי בטקס העובד המצטיין של החברה. השניים צעקו וקיללו זה את זה וכמעט נגררו לתקרית אלימה - עד שהפרידו ביניהם. מבוכה נגרמה לעובד המצטיין שהגיע לקבל פרס בטקס

נשא דברים חריפים. יו"ר המרחב הצפוני דביד (חדשות 2)

מהומה בחברת החשמל: קטטה אלימה כמעט ופרצה אמש (א') בין שני ראשי ועדים בחברת החשמל בטקס העובד המצטיין השנתי - זאת בעקבות תחקיר חדשות 2 שפורסם במהדורת חדשות סוף השבוע אודות מלחמות הוועדים בחברת החשמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בטקס שנערך בתחנת הכוח "אורות רבין" בחדרה נשא דברים יו"ר המרחב הצפוני של חברת החשמל, יעקב דבידה, שהחל לבקר בחריפות את יו"ר ועד המהנדסים בחברה, יעקב חי. דבידה טען שהנהלת החברה חסרת אונים בשל חוסר היכולת לפטר את חי זה זמן רב - זאת למרות התנהלותו הבעייתית לכאורה.

התפרץ לבמה בתגובה. יו"ר הוועד חי (חדשות 2)

בעקבות דבריו של דבידה, החלו חילופי האשמות בין השניים. חי, שישב בשורה הראשונה יחד עם בכירי החברה, עלה לבמה והחל לצעוק בחזרה לעבר דבידה. השניים החליפו ביניהם קללות וכמעט שפרצה ביניהם תגרת ידיים אלימה. התקרית האלימה נמנעה לאחר שכמה עובדים אחרים התערבו, עלו לבמה - והפרידו ביניהם.

הבכירים התבקשו להתפנות

במהלך ה"קרב" שניטש בין שני יושבי הראש, ביקש מנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן מכמה מנציגי ההנהלה לעזוב את המקום במהרה. בעקבות המקרה, הטקס הופסק ונגרמה מבוכה רבה לעובד המצטיין והנרגש מדאליית אל-כרמל, שהגיע לקבל את הפרס יחד עם משפחתו - כך לטענת העובדים.

מבוכה גדולה. מנכ"ל החברה עם העובד המצטיי (יוסי וייס)

בעקבות המהומה, יו"ר הוועד הארצי של החברה, מיקו צרפתי, פרסם מכתב מיוחד לכל העובדים בו גינה את שני ראשי הוועדים על התנהגותם ועל אופן התנהלותם. "לצערי, דווקא בימים גורליים אלו בהם נדרשת אחדות וריכוז מאמץ משותף, יו"ר הועד הצפוני ויו"ר ועד המהנדסים ממשיכים ומתכתשים לנגד עינינו ועיני הציבור כולו על האינטרסים הפוליטיים או האישיים שלהם כאילו זה הדבר הכי חשוב עלי אדמות - ולא משנה מי צודק פחות או מי טועה יותר", כתב צרפתי במכתבו.

"אני מוצא לנכון להוקיע את שני הניצים ולבקש מהם לגלות אחריות ציבורית ולנהל את מאבקם האישי-פוליטי מחוץ לחברת החשמל", סיכם צרפתי.

המהומה בטקס פרצה על רקע התחקיר ששידרנו במהדורת סוף השבוע, שחשף את התככים והמלחמות בין הוועדים השונים והרבים בחברת החשמל וגם את חוסר היכולת של ההנהלה לנהל בשל ההתנהלות הכוחנית של הוועדים.