תושב ת"א זועם: דריסת הכלבה שלי למוות תועדה במצלמות, אך הנהג אפילו לא נחקר

רונן נודלמן יצא למאבק להשגת צדק - וסרטון. לפני כחודש פגע נהג במרכז ת"א באשתו ובשני כלביו, בונו וסטפני, ונסע מבלי לסייע לסטפני הגוססת שמתה מפצעיה. למרות שהדריסה תועדה במצלמות, במשטרה סגרו את התיק מבלי לצפות אפילו בסרטון ובעירייה לא הסכימו להעביר את הווידיאו. "אנחנו לא מפסיקים לבכות", הוא אומר בכאב

"הייתה כמו הילדה שלנו" (משפחת נודלמן)

זה כמעט חודש ימים שרונן נודלמן מנסה לאתר את הנהג שדרס במרכז תל אביב את אשתו מרתה ושני כלביו, אחת מהם למוות. למרות שמצלמות המוצבות במקום תיעדו את האירוע, במשטרה החליטו תחילה לסגור את התיק מבלי לבדוק את הסרטון, וגם בעירייה לא נענו לבקשת משפחת נודלמן להעביר לידיה את הווידיאו.

התאונה התרחשה ב-19.1 בשעות הצהריים ברחוב רוטשילד, במעבר החציה מול רחבת "הבימה". מרתה נודלמן טיילה עם שני כלביה, סטפני ובונו, כשלפתע מכונית פרטית בצבע לבן פגעה בהם.

מרתה שנפגעה בצורה קלה מאוד סירבה לקבל טיפול רפואי, אך מצבה של הכלבה סטפני, פינצ'רית בת שנתיים, היה חמור. היא נפגעה בצורה אנושה ומתה זמן קצר לאחר מכן במרפאה ברחוב דיזינגוף הסמוך.

לדברי מרתה, הנהג והנוסעת עמו עצרו לאחר התאונה, אך עמדו בצד וכשהבחינו שלא נפגעה בצורה קשה המשיכו בנסיעה וסירבו לבקשתה לקחת את הכלבה למרפאה, למרות הפציעות הקשות, ואף לא טרחו למסור פרטים לאישה הנסערת.

יש תיקים שלא חוקרים

רונן וסטפני (משפחת נודלמן)
מאותו הרגע החל רונן נודלמן במסע לחיפוש אותו הנהג, אך נתקל בשרשרת קשיים בירוקרטיים. הוא הגיש תלונה במשטרת תל אביב, אך זו נסגרה לאחר זמן קצר, מבלי שלטענת המשפחה כלל נבדקה. "התיק נגנז, לא חקרו את התאונה", הודו באגף התנועה והוסיפו: "יש תיקים שאנחנו לא חוקרים".

רונן לא אמר נואש והמשיך את החיפושים. בזירת התאונה הוא איתר מצלמות אבטחה השייכות לעיריית תל אביב, וחשב שאולי שם יוכלו לסייע לו. בשיחה עם נציגים בעירייה אכן אישרו לו כי רגעי הפגיעה נקלטו בעדשות המצלמה, אך כשביקש לקבל את החומרים, נאמר לו שאין אפשרות כזו כיוון שלטענת העירייה הם רשאים להעביר את הסרטון רק באישור המשטרה, אם יתבקשו. אך בקשה כזו, כאמור, לא הגיעה מכחולי המדים.

"אני יודע איך אתה מרגיש, היה לי כלב", אמר בהזדהות נציג מאגף התנועה של העירייה בשיחה עם רונן. "ראיתי את הווידיאו, וסליחה על השפה - אבל האיש הוא אידיוט. אם הם פונים אליי, רק אם פונים אליי (למשטרה - ע.ע), ואני חותם בטופס שזה אותנטי, יש להם אמצעים שהם יכולים לראות את המספר. בינתיים זה שמור אצלי".

"זה פשוט מתסכל", מוחה רונן. "מילא המשטרה לא רוצה לחקור, אני לא מבין מדוע הם לא נותנים לי לראות את הסרטון, כדי לדעת מה היה שם. איך קורה מקרה כזה שהכלבה שלי, שהיא כמו הילדה שלי, נדרסת על ידי נהג פרוע, אבל את אף אחד זה לא מעניין".

סטפני הייתה כמו הילדה שלנו

גם תשובת העירייה לא גרמה לרונן להרים ידיים. הוא פנה שוב למשטרה ובאגף התנועה הארצי, אליו מתנקזות החקירות של תאונות הדרכים, הסכימו לפתוח את התיק ולטפל בחקירה, כשהפעם, כנראה יבקשו את הסרטון ויבדקו את נסיבות המקרה יותר לעומק.

בינתיים לרונן לא נותר אלא לסמוך את ידיו על חקירת המשטרה ולקוות שהיא תמצא ותביא לדין את האחראי לתאונה. גם אם לא יאותר באמצעותם הנהג הדורס, הוא מבטיח לא לשקוט עד שהצדק ייעשה. "אני רוצה לדעת מה קרה שם", הוא מסביר. "סטפני הייתה כמו הילדה שלנו, אנחנו לא מפסיקים לבכות. ברגע שאמצא אותו אנסה לפעול לכך שייקחו לו את הרישיון, מצדי שיילך לבית סוהר, ויקבל עונש שמגיע לו".

ממשטרת התנועה נמסר בתגובה: "במסגרת מגבלות כוח האדם והמשאבים העומדים לרשות המשטרה, מבוצע תעדוף בטיפול בתיקי החקירה. עם זאת, נוכח רגישות המקרה ובקשתו של בעל הכלב לקבל לידיו את הסרטון, קיבלה המשטרה את הערר שהוגש, חידשה את החקירה ופנתה לעירייה לקבלת הסרטון. עם סיום הטיפול בתיק, יתאפשר לבעל הכלב לקבל לידיו העתק מחומר החקירה".

תגובת עיריית ת"א: "מר נודלמן נמצא בקשר שוטף עם אנשי העירייה ונמסר לו כי סרטוני הווידאו הרלוונטיים שמורים עבורו, אולם ע"פ הנחיית השירות המשפטי, ניתן יהיה להעבירם רק לאחר קבלת אישור המשטרה. מר נודלמן הופנה לגורם הרלוונטי במשטרה ובמידה ויינתן אישור, הסרטונים יועברו לשימושו ולשימוש המשטרה".

ליצירת קשר עם הכתב: azria@ch2news.tv

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 Online. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.