צפו: האופנוען החליק - ויצא בשלום

יוסי רינגלר ואשתו נסע ברכבם בכביש נס הרים ליד ירושלים ושמעו בחדשות על תאונת האופנוע הקטלנית בכביש המפותל. לפתע, הם חשבו שהם צופים בשידור חוזר מול עיניהם ההמומות: אופנוען החליק והתנגש במעקה הבטיחות, אלא שבניגוד לגבר שנהרג מוקדם יותר - הוא קם על רגליו בריא ושלם. צפו בתיעוד ממצלמת הרכב

שעות ספורות אחרי התאונה בה נהרג אתמול רוכב האופנוע בכביש נס הרים בהרי ירושלים, אירעה תאונה נוספת לא רחוק משם, למרבה המזל לא מדובר היה בתאונה קטלנית. באחד מן העיקולים על הכביש רכבה קבוצה גדולה נוספת של אופנוענים. מצלמת רכבו של הנהג יוסי רינגלר קלטה את אחד הרוכבים מחליק ומתנגש במעקה. רק במזל הוא יצא מזה בשלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד האופנוענים פנה באופן חד מדי, החליק על הכביש והתנגש במעקה הבטיחות. ככל הנראה, למזלו ההתנגשות לא היתה חזקה והוא קם על רגליו שניות ספורות לאחר מכן, ושב לאופנוע שהוטל כמה מטרים ממנו.

"כשאני ואשתי נסענו ברכב כבר שמענו על התאונה שהייתה שם שעות ספורות קודם לכן", סיפר רינגלר לחדשות 2 Online. "אנחנו יודעים שאופנוענים אוהבים לנהוג בכביש הזה שנחשב למהנה לרכיבה, ובמקרה מצלמת הרכב קלטה את זה. המצלמה היא אלמנט חשוב שעוזר לי ללמוד על כשלים בכביש או בדרך גם כשמדובר בטעויות שלי או כמו במקרה הזה - ללמוד מה קרה בתאונות אחרות".

רגע ההחלקה (יוסי רינגלר)

במשרד התחבורה מדגישים כי בכבישים חדשים ובכאלה שמשופצים בימים אלה מותקן מעקה בטיחות נוסף שאמור להגן על אופנוענים שמחליקים. עם זאת, בכבישים ישנים יותר אמצעי הבטיחות מותקנים בהדרגה.

לרוכב האופנוע בן ה-56 שנהרג אתמול לא היה מזל כזה. הוא רכב על אופנועו יחד עם קבוצת רוכבים בכביש המחבר בין המרכז הרפואי למושב נס הרים, אלא שבאחד העיקולים של הכביש, באזור צומת כרם, סטה הרוכב מנתיבו - והתנגש במעקה הבטיחות במקום.

האופנוע התנגש במעקה הבטיחות, נחבט בו בעוצמה - ונכנס מתחתיו. כתוצאה מהפגיעה, הרוכב נהרג במקום. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירת האירוע נאלצו לקבוע את מותו של הגבר, זאת לאחר מאמצי החייאה ממושכים שביצעו בו.