עובדת מעון רה"מ למען אב הבית: "מני לא היה בזבזן או אלים"

עובדת מטבח לשעבר שעבדה תחת מני נפתלי במעון ראש הממשלה, כתבה מכתב בו ציינה כי בניגוד להאשמות מני נפתלי לא היה בזבזן ולא זלזל במשאבים. "עובד מוכשר שנתן את כל מרצו", ציינה. השבוע האשימו מקורבי נתניהו את נפתלי שהוא זה שהוביל לבזבוז שנחשף בדוח מבקר המדינה

בני הזוג נתניהו ונפתלי (אבי אוחיון)

"לא בזבזן, מוסרי - ולא אלים". כך מתארת מי שעבדה תחת מני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה במכתב שכתבה, זאת לאחר שלטענתה - אירועי הימים האחרונים לא אפשרו לה לעמוד מהצד נוכח העוול לדבריה שנעשה לו. הכוונה היא להאשמות אנשי ראש הממשלה שהוא זה שאחראי לבזבזנות היתר במעון הזוג נתניהו, כפי שנחשף בדוח מבקר המדינה השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מני ואני עבדנו שעות רבות יחד במשמרות ארוכות חגים ושבתות. מני הוא אדם מיוחד", כותבת בפתח מכתבה אתי חיים, טבחית לשעבר במעון. "הוא עובד מוכשר ויעיל שנתן את כל כולו ומרצו בעבודה. היא מגיע לעבודה ראשון ועוזב אחרון. לילות כימים, עבד בחריצות במסירות בשקדנות לעתים רבות על חשבון חייו האישיים תוך סיכון התא המשפחתי. תמיד שמח לעזור וקיבל על עצמו כל משימה בחפץ לב".

לדבריה, במשך כל תקופת עבודתה נפתלי תמיד היווה אוזן קשבת לעמיתיו לעבודה ותמיד שמח לעזור, הפגין מחויבות ואכפתיות והיה אהוד על כלל העובדים. "מעולם לא נחשפתי לאלימות של מני, לא פיזית ולא מילולית. לעולם לא הייתה עדה להתעמרות בעובדים, לבזבזנות מצדו וזלזול במשאבים, או למדדים באופיו המבאישים את ריחו. זכיתי להכיר אדם מוסרי, ערכי ומקסים ואני מודה על כך. ההכפשות נגדו הינן חסרות בסיס", היא קובעת.

מעון ראש הממשלה בירושלים (נתי שוחט, פלאש 90)

הערכה: חקירה פלילית בפרשת מעון רה"מ

מכתב זה, שנכתב "לכל מאן דבעי", בא על רקע הערכת המשטרה כי אין מנוס מפתיחה בחקירה פלילית בפרשת מעון ראש הממשלה, וזאת לאחר שהשבוע מסר נפתלי את עדותו במשך 12 שעות. נפתלי העיד תוך הסכמה של המשטרה למתן חסינות - כך שהחומר שימסור לא ישמש כנגדו בעתיד.

על אף שהבדיקה עשויה להוביל לחקירה פלילית, מדובר בעבירות ברף הפלילי התחתון. גורמים במשטרה אמרו כי החוקרים לא הופתעו מפרטי עדותו של נפתלי, שסיפר בין היתר על התנהלות המעון בפרשת הבקבוקים, רהיטי הגן והחשמלאי. גורם בכיר במשטרה אמר כי נפתלי לא סיפק בעדותו מידע חדש ודרמטי שמשנה את פני הדברים כפי שהם מוכרים, אך הוסיף כי החקירה המשטרתית נדרשת בין היתר על מנת שלא תיוותר "עננת חשדות".

ביום ראשון יתקיים דיון במשרדו של היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, שבו תתקבל ככל הנראה ההחלטה המכרעת האם לפתוח בחקירה. באגף החקירות נערכים לגבות גרסה ולזמן לחקירה בעלי תפקידים במעון ובמשרד ראש הממשלה. לא מן הנמנע שגם בני הזוג נתניהו יתבקשו למסור את גרסתם.

עו"ד דוד שמרון, פרקליטו של ראש הממשלה נתניהו, אמר אמש בריאיון לאולפן שישי כי "מני נפתלי הגיש תצהיר כוזב לבית הדין לעבודה. אמינותו צריכה להתברר על ידי הרשויות ואני מקווה שהמשטרה תעשה זאת. אין כאן שום מאבק של רה"מ נגד נפתלי, יש כאן הטלת רפש מצידו של מני נפתלי כלפי ראש הממשלה ורעייתו. דוח מבקר המדינה הוא דוח מאוד מינורי ובעניינים השונים אין שום העברה של שום נושא ליועמ"ש".