רוכב האופנוע התנגש במעקה הבטיחות – ונהרג

תאונה קטלנית בירושלים: גבר כבן 56 שרכב על אופנוע התנגש במעקה הבטיחות בצומת כרם ונהרג במקום - זאת לאחר שאיבד שליטה על האופנוע באחד העיקולים של הכביש. פרמדיקים של מד"א שהגיעו לאזור התאונה ביצעו בו מאמצי החייאה ממושכים, אך נאלצו לקבוע את מותו במקום. המשטרה: הוא רכב במהירות מופרזת

תאונה קטלנית בירושלים: רוכב אופנוע כבן 56 נהרג לאחר שהתנגש במעקה הבטיחות בצומת כרם, הסמוך למרכז הרפואי "הדסה" בבירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגבר רכב על אופנועו יחד עם קבוצת רוכבים בכביש המחבר בין המרכז הרפואי למושב נס הרים, אלא שבאחד העיקולים של הכביש, באזור צומת כרם, סטה הרוכב מנתיבו - והתנגש במעקנ הבטיחות במקום.

האופנוע התנגש במעקה הבטיחות, נחבט בו בעוצמה - ונכנס מתחתיו. כתוצאה מהפגיעה, הרוכב נהרג במקום. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירת האירוע נאלצו לקבוע את מותו של הגבר, זאת לאחר מאמצי החייאה ממושכים שביצעו בו.

איליה דובנר, פרמדיק מד"א שהגיע לזירת התאונה, סיפר: "מדובר בכביש מפותל. באחד מעיקולי הכביש, בין צומת כרם למכון טיהור שפכים, ראינו מספר רוכבי אופנוע שככל הנראה רכבו בקבוצה ואופנוע אחד שהתנגש בעמוד ונתקע מתחת למעקה הבטיחות בשוליים".

לדבריו של דובנר, במרכז הכביש שכב גבר כבן 56 כשהוא מחוסר הכרה ללא נשימה ודופק. "מעוצמת התאונה, הוא נפגע פגיעה רב מערכתית קשה ביותר. רופא שהזדמן למקום החל לבצע בו פעולות החייאה, אך בשל הפגיעה הקשה מאוד, נאלצנו לקבוע את מותו בתוך זמן קצר".

מחקירה ראשונית של התאונה עולה כי היא נגרמה כתוצאה ממהירות מופרזת בה נסע רוכב האופנוע שלא תאמה את תנאי הדרך. עוד עולה כי אם במעקה הבטיחות היה מותקן פס מתכת נוסף בחלקו התחתון, ייתכן שתוצאות התאונה לא היו קשות כל כך.

הוד השרון: תיקן תקר בגלגל - ונמחץ למוות

ביום רביעי האחרון נהרג גבר כבן 50 מהוד השרון לאחר שנמחץ למוות בשעה שניסה לתקן תקר באחד הגלגלים במכוניתו. האיש, מרחוב משאבים בעיר, יצא בשעות הבוקר מביתו ובחנייה הבחין בגלגל המנוקב. הוא החליט לנסות ולהחליף את הגלגל באמצעו, הרים את כלי הרב באמצעות מגבה (ג'ק), ונשכב מתחת לגלגלי המכונית. מסיבה שעדיין איננה ברורה, נשמט הרכב ומחץ את בעליו.

למקום הוזעקו פרמדיקים של מד"א שפעלו לחלצו מתחת לכלי הרכב וביצעו בו פעולות החייאה, שבסופן נאלצו לקבוע את מותו. "קיבלנו קריאה על גבר שנפצע במהלך תיקון תקלה ברכב", סיפר פרמדיק מד"א דיב מנסור שהיה הראשון להגיע לזירה.

"כשהגענו למקום ראינו גבר כבן 50 שוכב על הקרקע ולכוד מתחת לרכב". לדברי הפרמדיק, "הוא היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם חבלת ראש קשה, במקביל לחילוצו ניסינו לבצע בו פעולות החייאה שבסופן נאלצנו לקבוע את מותו".