חיפה: הכביש החדש שעלה מיליונים ייסגר בגלל רעש?

כביש "נחל הגיבורים" בחיפה נחנך לפני מספר חודשים בלבד בעלות של כ-180 מיליוני שקלים. אבל רגע אחרי שנגזרו הסרטים, בפרקליטות מבקשים לסגור את הכביש בגלל נזקי רעש חריגים. במשרד להגנת הסביבה זועמים על כך שהכביש נפתח בלי הצבת מיגון אקוסטי. עיריית חיפה: "פועלים תחת כל ההנחיות והכללים"

"הדיירים נחשפים למידת רעש גבוהה" (צבי רוגר)

כביש חדש ייסגר בגלל רעש? רק לפני חודשיים, נחנך במעמד שר התחבורה ישראל כץ וראש עיריית חיפה יונה יהב, בעיר מיזם תחבורה בעלות של כ-180 מיליוני שקלים - כביש נחל הגיבורים. אולם אך היום (ה'), אחרי שנגזרו הסרטים, הגישה הפרקליטות בקשה להוצאת צו הפסקת השימוש בכביש בתוך 45 יום. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבקשה לסגירה הגיעה לאחר שהתברר, כי בניגוד לתוכניות שאושרו, הרשות המקומית וחברת יפה נוף המבצעת, התעלמו מחובתן להגן על התושבים מפני מפגע הרעש שיוצר הכביש המהיר.

הכביש הוקם כפיתרון לחיבור בין שכונות הכרמל לעיר התחתית מבלי להזדקק למנהרות הכרמל, שנסיעה בהן כרוכה בתשלום - ואלפי מכוניות נוסעות בו מדי יום.

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה התנתה את הקמת הכביש, על ארבעת נתיביו, באישורי המשרד להגנת הסביבה - זאת לאחר בניית קיר מגן אקוסטי. קיר שכזה לא נבנה, אך הכביש נפתח בכל זאת, וכעת הוא עומד בפני סגירה בשל מפגעי הרעש. המחלקה לאכיפת דיני מקרקעין בפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בחיפה את הבקשה.

בפרקליטות מתחו ביקורת חריפה על התנהלות עיריית חיפה וחברת יפה נוף. "רשויות הממלאות תפקיד ציבורי, שמחובתן לעמוד על מילוי החוק והאמורות לשמש בעצמן דוגמא ומופת לשמירתו. הפרת החוק על ידן, בראש חוצות, תוך פגיעה באוכלוסיה חלשה, פוגעת קשות באמון הציבור ברשויות השלטון", ציינו בפרקליטות.

מנהל מחוז חיפה במשרד להגנת הסביבה אמר כי הוא רואה בחומרה את ההחלטה לפתוח את הכביש. "הדבר נעשה בניגוד להוראות התכנית המחייבת ומבלי שיוצב מיגון אקוסטי להגנה על האוכלוסייה החלשה ביותר בחיפה, המתגוררת בסמיכות לכביש נחל הגיבורים", הדגיש שלמה כץ, מנהל מחוז חיפה במשרד להגנת הסביבה.

גזר את הסרט רק לפני חודשיים. יהב (פייסבוק)

עיריית חיפה: "פועלים לפי ההנחיות"

נורית שטורך, סגנית מנהל מחוז חיפה במשרד להגנת הסביבה ומתכננת המחוז אמרה כי "הדיירים בשכונה הסמוכה ותלמידי בית ספר 'שערי תורה' נחשפים למידת רעש גבוהה מאוד של עד לכ-73 דציבלים, זהו רעש חזק יותר מהמותר בחוק אפילו באיזור תעשייה".

"בשעות השיא כשהכביש יהיה במלוא פעילותו, ועם הגידול הצפוי בנפח התנועה אנחנו צופים שמידת הרעש תגבר ותשפיע עוד יותר על חיי התושבים", הוסיפה שטורך. "יש לציין שמדובר באוכלוסיה חלשה יחסית המתגוררת בסמיכות לכביש, לו הכביש היה ממוקם באחת מהשכונות החזקות בחיפה זה היה מעורר סערה. האבסורד הוא שאת הגינון המתחייב בתכנית הם מבצעים, אבל מהחובות בתחום הסביבתי הם מתעלמים". במשרד להגנת הסביבה מדגישים כי התריעו על נזקי הרעש במספר מכתבים ששיגרו ממארס 2012.

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "כביש נחל הגיבורים הינו פרוייקט היסטורי ומהפכני המשפיע באופן דרמטי על איכות התעבורה בחיפה. בימים אלה משלימה חברת יפה נוף את הבדיקה המקיפה בנושא ותגיש מסקנותיה ואת הפתרונות ההכרחיים לגורמים המוסמכים. אנו פעלנו ונמשיך לפעול תחת כלל ההנחיות והכללים של משרדי הממשלה השונים".

רשף חן, היועץ המשפטי של העירייה, הוסיף: "כמעט בזמן כתיבת שורות תגובה למכתב ההתראה של הפרקליטות הוגשה גם בקשתם להית המשפט ללא זמן מתן תגובה ראוי. מדובר בבקשה שערורייתית שהיה עדיף שלא הייתה מוגשת. אני סבור שהכביש לא ייסגר או נמצא בסכנת סגירה".

מחברת יפה נוף נמסר בתגובה: "זו בקשה שערורייתית, רצופה בסתירות ואי-אמיתות, שעדיף היה לולא הוגשה. חברת יפה נוף מבצעת את המוטל עליה כדי להשלים את המיגון האקוסטי הנדרש במהירות וביעילות".