הילד שהותקף על ידי כלב: "הוא הפיל אותי לרצפה והתחיל לנשוך"

בסוף השבוע האחרון תקף באכזריות כלב מסוג רועה בלגי ילד בן שמונה בבית שמש. הכלב, שהיה עד לא מזמן בשירות צה"ל, התנפל על הילד שעמד ברחוב ונשך את רגלו בחוזקה. התקיפה תועדה במצלמת אבטחה והיום שחזר הילד את רגעי הפחד

התקיפה הזאת קרתה מהר: יהונתן חדד בן השמונה וחברו עמדו בסמוך לביתם בבית שמש, כשלפתע התנפל על יהונתן כלב מסוג רועה בלגי והלך לתקוף אותו. במשך דקה נשך הכלב את רגלו, קרע את מכנסיו ופצע אותו בירך - והכל מול מצלמת אבטחה. בשיחה עם חדשות 2 שחזר יהונתן את רגעי התקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני ירדתי והוא בא, רדף אחריי, הפיל אותי והתחיל לנשוך אותי", סיפר. "הוא הוריד לי בשר ואני צעקתי. חברו של יהונתן רץ הולך ושוב כשהוא חסר אונים, אך הכלב המשיך לתקוף. רק לאחר שניות ארוכות הגיעה בעלת הכלב והפרידה בין השניים.

תוצאות התקיפה

"הוא לא נשך, הוא פשוט תלש לו חתיכות בשר מכמה מקומות באזור האגן והירך ושרט אותו בגב, בבטן ובידיים. הוא פשוט לא הרפה ממנו", סיפרה היום גלית חדד, אמו של יהונתן. "הילד ניסה וניסה להיחלץ ממנו, אבל הוא לא הצליח".

"יהונתן מנסה לעכל את הטראומה"

לאחר המקרה פינו בני המשפחה את יהונתן הפצוע לבית החולים, שם קיבל טיפול רפואי ושוחרר בחזרה לביתו. "יהונתן עדיין מנסה לעכל את הטראומה שהוא חווה", אמרה אמו. "זו טראומה לא פשוטה".

התקיפה תועדה במצלמת האבטחה (המייל האדום)

"זה כלב שהגיע מיחידת עוקץ בצה"ל. הוא אומן למטרת תקיפה ולא יכול להיות שצה"ל מרשה לעצמו לתת כלב כזה מתנת שחרור לחייל לאזרחות", הוסיפה האם. "הכלב יושב בבניין באזור מגורים שיש בו המון ילדים והמון תנועה. זה כלב שלא יכול להיות בתוך בית".

יומיים לאחר התקרית נלקח הכלב התוקף להסגר. בשלב זה הוא עובר בדיקות על ידי הווטרינר העירוני, כדי לוודא שאינו נגוע במחלות מידבקות. מהמשטרה נמסר שבתחנת בית שמש מתנהלת חקירה שנמצאת בשלבים מתקדמים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "עם סיום שירותם של הכלבים ביחידת עוקץ, מתבצע תהליך מקצועי ומסודר למציאת משפחה מאמצת שתשמור ותטפל כראוי בכלב. מרגע זה הכלב אינו באחריות צה"ל אלא באחריותם הבלעדית של בעליו".