אביו של הקצין שנהרג מאשים: "זו חוסר תשומת לב, אני כועס כי לקחו לי ילד סתם"

אביו של סרן טל נחמן, שנהרג מירי כוחותינו סמוך לרצועת עזה, זועם אחרי האירוע שבו נורה למוות בנו בשוגג. "לא מדובר במלחמה", אמר בשיחה עם חדשות 2 Online. "אם היו משקיעים טיפת תשומת לב זה לא היה קורה". האזינו

"הכל נבע מחוסר תשומת לב. אני כועס" - כך אומר הבוקר (ג') לחדשות 2 Online נסי נחמן, אביו של החייל סרן טל נחמן ז"ל (21) מנס ציונה, שנהרג לפנות בוקר על גבול הרצועה מירי שוגג של חייל גבעתי. הוא יובא למנוחות בשעה 15:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין בנס ציונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לבית המשפחה בנס ציונה הגיעו קרובים, והם מתקשים לעכל את הבשורה המרה. הפעם האחרונה ששוחחו עם טל הייתה ביום שבת, ולדבריהם, הוא לא אמר משהו חריג. "זו הייתה פעילות רגילה", מוסיף האב. "זה היה היום האחרון שלו בתפקיד. הוא היה בתחילת שירות הרבע שלו והיה אמור להיכנס לתפקיד מפקד פלוגת אימונים".

"אני כועס על זה שלקחו לי ילד לתפארת על שטות - זו לא מלחמה, זה חוסר תשומת לב של חייל שישב וירה", הוא ממשיך. "אני כועס על החייל, אם הוא היה משקיע קצת תשומת לב זה לא היה קורה".

תמיד עזר לכולם (פייסבוק)

מלבד שני הורים, סימה ונסי, הותיר אחריו טל שני אחים בני 27 ו-30. "הוא היה עוזר תמיד לחברים שלו בכל דבר ומארגן דברים, ילד מקסים", מסכם האב.

"הקצין נורה ממרחק 12 מטר והתמוטט"

האירוע החמור התרחש סמוך לשעה 02:00 בלילה, במהלך מארב שגרתי שביצעו חיילי גדוד האיסוף הקרבי של פיקוד דרום וגדוד הסיור של חטיבת גבעתי, ליד קיבוץ בארי, כ-300 מאות מטרים מגדר המערכת בצפון רצועת עזה.

מפקד פיקוד דרום אלוף סמי תורג'מן הורה על תחקיר האירוע. בשיחה עם חדשות 2 Online אמר גורם צבאי בכיר כי כחלק מהתרגולת בצה"ל, מאבטח את המשימה פטרול רגלי, שבמהלך המשימה זיהה דמות חשודה על אחד מכלי האיסוף. חייל גבעתי שהיה חלק מהפטרול פתח בנוהל מעצר חשוד לעבר הדמות, חייל שככל הנראה ירד מעמדת האיסוף בנגמ"חון על מנת לקחת דבר מה, וירה לעברו.

גבול רצועת עזה. ארכיון (דובר צה"ל)

מהירי נפגע דווקא חייל אחר, קצין שפיקד על המשימה והיה גם הוא על כלי האיסוף. "קליע אחד או שניים פגע בו בגבו ממרחק של 12 מטרים", אמר הגורם הבכיר. תוך זמן קצר התגלתה הטעות והכוחות בשטח פינו את הקצין שנפגע באורח אנוש, ובהמשך נקבע מותו.