צפו: סיור מהאוויר בין הררי השלג

כרמיאל, ערד, קריית שמונה, מבשרת ציון, דימונה – וירושלים כמובן, כולם קמו הבוקר לבוקר יפה ולבן. הילדים שנחסך מהם עוד יום בבית הספר יצאו לשחק בשלג ונופים מרהיבים נראים מצפון ועד דרום. כך נראית הסערה בעיני המצלמה

אחרי שאתמול ירד רק גשם וגם בשעות הערב המאוחרות הפתיתים הלבנים עדיין לא הגיעו - במהלך הלילה שלג ירד כמעט בכל אזורי ההר בארץ, מרמת הגולן ועד הר הנגב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בצפון, השלג ירד לא רק בהרי הגליל והגולן אלא גם בקרית שמונה, בעמק החולה, בפסגת הר הכרמל, בכרמיאל ואפילו ביסוד המעלה - בגובה של 100 מטרים בלבד מעל פני הים.

במרכז הארץ הירושלמים לא התאכזבו והם קמו לבירה לבנה לחלוטין. כל אזור הרי יהודה ושומרון נצבע גם הוא בלבן, כשיישובי גוש עציון, בנימין, נווה אילן, אבו גוש, מבשרת ציון ומעלה אדומים הצטרפו לבירה לחגיגה של שלג בסוף השבוע.

גם כרמיאל נצבעה בלבן (מיכאל גינקר, עיריית כרמיאל)

הר ההרודיון ביהודה (יחל"צ מגילות)

השדות של עמק החולה קפאו (יואב שינדלר)
גם הנגב לא נותר מאחור בסופה הזאת. חלקים נרחבים בדרום הארץ כוסו בשלג, הכיסוי הנרחב ביותר מאז חורף 1991. שלג ירד לא רק בדימונה ובמצפה רמון, אלא גם בערד, בבאר שבע וביישובי הפזורה הבדואית.

20 ס"מ של שלג כיסו את ירושלים (אורי נוריאל)

הכותל והר הבית בלבן (יוני ב.)
בשעות הבוקר המאוחרות הילדים, שלא הלכו היום לבית הספר, יצאו לרחובות היישובים המושלגים ושיחקו בחוץ. המסחר כמעט מושבת, כשרוב החנויות ביישובים המושלגים נשארו סגורות.

עובדי הרכבת מכשירים את המסילה לירושלים (רכבת ישראל)

שלג בקיבוץ עמיעד (קיבוץ עמיעד)
למרות היופי בהרי הארץ, במשטרת התנועה מזכירים לנהגים כי השלג יכול להיות גם מסוכן. על הכבישים הצטברה שכבה של קרח, השוטרים מבקשים לבצע באזורים המושלגים רק נסיעות הכרחיות ולהישמע להוראות המשטרה.

הר טורען הולבן הבוקר (חדשות 2)