באיזו טענה רשמו שוטרים דוח לגולשי סקייטבורד?

משטרת ישראל לוקחת ברצינות את מאבקה בעברייני התנועה, אולי יותר מדי ברצינות. 3 צעירים מהרצליה נדהמו לקבל דוח תנועה בסך 750 שקלים, לאחר שגלשו על סקייטבורד סמוך לשכונת מגורים. אחד מהם ערער על הדוח בפני בית המשפט, והמשטרה? שם התקפלו רק אחרי חצי שנה

דין סקייטבורד כדין מכונית? אילוסטרציה (AP)

רכיבה על סקייטבורד ידועה כפעילות מסוכנת, אך כעת מתברר כי היא גם עלולה לעלות ביוקר: בגילוי המפתיע הזה נתקלו שלושה רוכבים מהרצליה, שנקנסו בסך של 750 כל אחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השלושה, בני 28, רכבו ברחבי העיר עד שהגיעו לביתו של אחד מהם. זמן מה לאחר שרכבו בכביש הסמוך לבית, פנתה אליהם אחת הדיירות במקום וביקשה מהם לחדול מהרכיבה, בטענה כי רעש הגלגלים מפריע לה ללמוד. אלה בחרו להתעלם מבקשתה, וזו גררה תלונות של שכנים נוספים שבסופו של דבר הזעיקו את המשטרה.

אחד השוטרים שהוזעק למקום פנה אל השלושה וביקש מהם את פרטיהם האישיים. לאחר שלדבריהם הבטיח שלא יעשה בהם כל שימוש, הופתעו הצעירים לגלות כי איש המשטרה רשם לכל אחד מהם דוח בסך 750 שקלים.

את רישום הדוח, נימק השוטר בהפרת תקנה 33 ב' בתקנות התעבורה, שלפיה לא יעשה עובר דרך שימוש בדרך או בקטע ממנה - השונה מייעודה המתוכנן.

נימוק הגיוני? הדוח (יח"צ)

אחד הצעירים, שהתקשה לקבל את הדין, פנה אל המשטרה ודרש לבטל את הדוח בנימוק כי הוא כופר בטענת השוטר. לאחר שהמשטרה סירבה לחזור בה מרישום הדוח, פנה הצעיר אל בית המשפט. בתום 6 חודשים של דיונים גיבשה התביעה הסכם פשרה, שלפיו יצומצם סכום הקנס ל-50 שקל בלבד.

"הסיפור הזה הזוי", אמר סנגורו, עו"ד דניאל כפיר. "לא להאמין כמה משאבי ציבור הושקעו בהליך המשפטי הזה בגלל 50 שקלים. מדובר בסיפור קפקאי, כמעט".