פיצוץ ליד גני ילדים בפתח תקווה: "כמעט אסון, הילדים שואלים שאלות"

הפיצוץ ברכב בפתח תקווה אירע ממש במרחק מספר צעדים מגני ילדים בעיר. ההורים התעוררו למאות הודעות על האירוע, לצד שאלות הילדים שהבחינו בהמולה ורצו לדעת מה קרה. "אנו חשים פחד והיסטריה", סיפרה אם לילד בגן. סייעת: "כולי בפחד ופיק ברכיים". המשטרה ממשיכה בחקירה

"מה היה קורה אם הילדים היו בגן בזמן הפיצוץ? אסון". הפיצוץ לפנות בוקר (ב') בפתח תקווה בו נהרגו שני בני אדם אירע ממש בסמוך לגני ילדים בעיר. ההורים חשים הקלה שאף אחד מילדיהם לא נפגע, אך הם עדיין חוששים מהטראומה שיעברו הילדים לאור ההמולה מחוץ למבנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כשקמו בבוקר, ההודעות והשמועות כבר זרמו בטלפונים. "התעוררתי והיו לי כבר 130 הודעות מהורים בטלפון מ-05:30 בבוקר", מספרת לחדשות 2 Online נטאלי גרוסגולד, אם לילד בגן. "הייתה פאניקה כי לא ידענו אם להביא את הילדים לגן, חששנו ששרידים מהפיצוץ עפו לגן וזה פשוט מדאיג לחשוב שזה קרה כל כך קרוב".

"הילדים שואלים שאלות". גן הילדים בפ"ת (עזרי עמרם, חדשות 2)

הילדים הקטנים לא מבינים את ההיסטריה, וכבר החלו לשאול שאלות: "הבן שלי רצה לדעת למה יש כאן הרבה אנשים כי הוא ראה את ניידות המשטרה, אבל לא יכולתי לומר לו שהיה פיצוץ".

"חשנו פחד, ממש היסטריה", מתארת מיכל נאור, אם לילד בגן. "הייתי בהלם כשבבוקר הודיעו לנו לא להגיע. נשארתי עם הבן שלי בבית וחיכיתי להוראות. הוא ראה את ההמולה ומבין את המצב אבל לא שאל שאלות".

הרכב נהרס כליל. זירת הפיצוץ (גדעון מרקוביץ', פלאש 90)

"מזל שזה קרה בלילה" (גדעון מרקוביץ', פלאש 90)

סייעת: "כולי בפחד ופיק ברכיים"

מלבד ההורים, צוות הגן גם הוא צריך להתמודד עם שאלות הילדים, שמבחינים היטב שמשהו התרחש סביבם. "אנחנו חשים חרדה, כולי בפחד ופיק ברכיים אבל אני מקווה לבשורות טובות", מספרת אורה קייסי, סייעת בגן, שבעצמה חוששת בשל מה שקרה.

מוקדם יותר, ראש עיריית פתח תקווה איציק ברוורמן הגיע לזירה ואמר כי "היה מזל גדול שזה קרה בלילה, כשלא היו בסביבה ילדים והורים".

בעל הרכב בו אירע הפיצוץ נלקח לחקירה במשטרת פתח תקווה, שם אמר שהשאיל את רכבו לאחרים, אך סירב למסור פרטים על זהותם. ארבעה בני אדם, בהם ילדה בת שלוש, נפצעו קל כתוצאה מרסיסים שגרם הפיצוץ. הם טופלו במקום על ידי מגן דוד אדום. המשטרה ממשיכה לחקור את האירוע, וטרם זוהו גופות ההרוגים.

פיצוץ בפתח תקווה - הסיקור המלא:

תיעוד: שניות אחרי הפיצוץ בפ"ת

ההרוגים בפ"ת - יעדי משטרה מוכרים

פ"ת: 2 הרוגים בפיצוץ מכונית