בני ברק: תינוקת בת שנה וחצי מתה מדלקת קרום המוח

לבית החולים "מעייני הישועה" הובאה תינוקת כבת שנה וחצי במצב אנוש, כשהיא מעורפלת הכרה וסובלת מחום גבוה ופריחה. רופאי בית החולים נאבקו על חייה אך בסופו של דבר נאלצו לקבוע את מותה. מנהל ביה"ח על החיידק: "במקרים רבים יכולות לעבור בסך הכל 24 שעות מהופעת התסמינים ועד לגרימת מוות"

AP (חדשות2)

טרגדיה בבני ברק: למרכז הרפואי "מעייני הישועה" בעיר הובהלה הבוקר (א') תינוקת בת שנה וחצי ממרכז הארץ על ידי הוריה, כשהיא מעורפלת הכרה וסובלת מחום גבוה ופריחה שהתפשטה על גופה. הרופאים במקום אבחנו את מצבה כאנוש ובמשך דקות ארוכות נלחמו על חייה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרופ' מוטי רביד, מנהל המרכז הרפואי, הסביר כי התינוקת סבלה מדלקת קרום המוח ומהתפרצות חיידק המנינגוקוקוס. לדבריו, בני המשפחה שהיו במגע עמה מקבלים טיפול אנטיביוטי מונע.

הודעה על מקרה המוות החריג הועברה למשרד הבריאות, שצפוי לפתוח בבדיקת המקרה על מנת לשלול אפשרות של הדבקה נוספת.

"מדובר בחיידק מדבק כך שכל מי שבא במגע עם התינוקת יקבל טיפול אנטיביוטי, כולל בני משפחתה והילדים בגן בו למדה", הסביר פרופ' רביד. "החיידק גורם לצרות רבות כולל לדלקת קרום המוח. לעתים זה לוקח מעט יותר זמן, אך במקרים רבים יכולות לעבור בסך הכל 24 שעות מהופעת התסמינים ועד לגרימת מוות".

"אם אנשים רואים את התסמינים עליהם לא רק ללכת לבית החולים אלא לרוץ אליו", הדגיש פרופ' רביד. "התסמינים העיקריים חום גבוה ופריחה אדומה בכל הגוף. ניתן להבחין בתסמינים סביב העיניים, השפתיים ולמעשה סביב כל הגוף".

חיידק המנינגוקוקוס אינו חיידק שכיח. בעבר, היו מקרים רבים בארץ של אנשים שהחיידק התפרץ בגופם, אך זהו המקרה הראשון בשנתיים האחרונות שנגרם מוות בבית החולים "מעייני הישועה". בבית החולים ציינו כי ניתן לטפל ולהציל ילדים שמגיעים במצב בו החיידק פחות מפותח.