אסון ההרעלה: אחרי אחיו הקטן - גם מיכאל בן ה-7 שב להכרה

חדשות טובות נוספות מבית החולים שניידר: אחרי שאתמול נרשמה התאוששות במצבו של יצחק גרוס בן ה-5 שתקשר עם בני משפחתו, גם אחיו מיכאל בן-7 התעורר - והחל לנשום בכוחות עצמו. ההורים שקמו רק אתמול מהשבעה על שתי הבנות שנספו באסון, ממשיכים לשהות בצמוד למיטותיהם של הבנים

פינוי הילדים ל"שניידר" (הרעגלת גז פוספין, בית חולים, אשפוז)

חדשות טובות נוספות מבית החולים שניידר: לאחר שאתמול (ד') נרשם שיפור נוסף במצבו של האח יצחק גרוס בן ה-5 שהורעל לאחר ששאף חומר הדברה, שיפור דומה נרשם היום (ה') במצבו של האח הגדול, מיכאל בן ה-7.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מיכאל, שנותק גם כן ממכונת הלב-ריאה, שב לנשום בכוחות עצמו וגם הוא - כמו אחיו - מראה סימנים נוספים של התאוששות. הוריהם של השניים עדיין נמצאים ליד מיטתם ביחידה לטיפול נמרץ חזה ולב. רק אתמול קמה המשפחה מהשבעה על הבנות יעל ואביגיל ז"ל שנספו באסון.

"אני לא מאחל לאף אחד לשבת שבעה על שני ילדים ולעמוד לבקש רחמי שמיים על השניים האחרים", אמר אתמול האב, שמעון גרוס. "כשראיתי את המצב שלהם בפעם הראשונה ממש נשברתי ואשתי עודדה אותי וביקשה מכולם להתפלל".

לחומר המסוכן אין תרופת נגד

לחומר ההדברה פוספין אין תרופת נגד - ונראה כי הוא כמעט והתנדף לגמרי מגופם של האחים. יש לציין, כי עד היום נעשה ניסיון מתועד יחיד בעולם של טיפול בשני ילדים בחו"ל שספגו פגיעה מחומר ההדברה פוספין, אז לקח לחומר כשבועיים להיעלם מהגוף. במקרה הנוכחי, נראה כי החומר מתפוגג מגופם של האחים גרוס אחרי מספר ימים בלבד.

הילדים הובהלו במבצע לוגיסטי מסובך מבית החולים שערי צדק לבית החולים שניידר - שנחשב לאחד מבתי החולים הטובים בעולם - והוא בין הבודדים שיש ברשותו את מכונת ה"אקמו", מלבד בית החולים "שיבא" בתל השומר. בית החולים שניידר שלח שני מכשירי "אקמו" לבית החולים שערי צדק, שם חוברו הילדים כל אחד בנפרד למכשיר הייחודי - והועברו לשניידר.

אסון ההרעלה בירושלים - כתבות אחרונות:

אסון ההרעלה: יצחק בן ה-5 דיבר עם הוריו

רה"מ למשפחת גרוס: "עם ישראל בוכה איתכם"

הלוויית האחיות שנהרגו באסון ההדברה: "אולי לא שמרנו על המתנות האלה"

"איבדנו פיות, התפללו למען הבנים"

אסון הרעל: חשש לחיי האחים - האחיות ייטמנו בצהריים

אביגיל ויעל גרוס מתו מהרעלה: "הלב נקרע"

האחים בסכנת חיים: "רעל שלא פגשנו כמותו"

האחים שנפגעו מהרעלה נלחמים על חייהם: "ליבם נחלש"

המדביר העיד על עצמו: "אני מומחה, גז הפוספין מסוכן וקטלני"

המדביר בחקירה: "התכוונתי לאסוף את החומר ביום אחר"

"שאיפה אחת מהחומר – גזר דין מוות"

הרעלת המשפחה בי-ם: המדביר עוכב לחקירה

 "ההורים בהלם. בכו בכי קורע לב"

משפחה שלמה נפגעה מהרעלה: בת שנה וחצי ואחותה בת ה-4 - מתו