אסון ההרעלה: יצחק בן ה-5 דיבר עם הוריו וליקק סוכריה

הרופאים בבית החולים שניידר מספרים כי יצחק נושם בכוחות עצמו ומתקשר עם בני משפחתו שלא משים ממיטתו. אחיו מיכאל בן-7 עדיין מונשם ומורדם. ההורים: "מבקשים שתמשיכו להתפלל לרפואת הבנים"

חדשות טובות: שיפור נוסף במצבו של אחד האחים מירושלים שהורעל לאחר ששאף חומר הדברה. יצחק בן ה-5, שב היום (ד') להכרה והוא נושם בכוחות עצמו. הוריו נמצאים ליד מיטתו והוא מתקשר איתם. ההורים נתנו ליצחק ללקק סוכריה, לא לפני שהוא בירך עליה בעצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצבו של האח מיכאל בן ה-7, שנותק אף הוא אתמול ממכונת הלב-ריאה, נותר ללא שינוי והוא עדיין מורדם ומונשם. שני הילדים, שהועברו לבית החולים "שניידר" מבית החולים שערי צדק לאחר האסון, מאושפזים ביחידה לטיפול נמרץ חזה ולב. הוריהם מבקשים מהציבור להמשיך ולהתפלל לשלומם.

"אני לא מאחל לאף אחד לשבת שבעה על שני ילדים ולעמוד לבקש רחמי שמיים על השניים האחרים", אמר אתמול האב, שמעון גרוס. "כשראיתי את המצב שלהם בפעם הראשונה ממש נשברתי ואשתי עודדה אותי וביקשה מכולם להתפלל".

לחומר המסוכן אין תרופת נגד

לחומר ההדברה פוספין אין תרופת נגד - ונראה כי הוא כמעט והתנדף לגמרי מגופם של האחים. יש לציין, כי עד היום נעשה ניסיון מתועד יחיד בעולם של טיפול בשני ילדים בחו"ל שספגו פגיעה מחומר ההדברה פוספין, אז לקח לחומר כשבועיים להיעלם מהגוף. במקרה הנוכחי, נראה כי החומר מתפוגג מגופם של האחים גרוס אחרי חמישה ימים בלבד.

הילדים הובהלו במבצע לוגיסטי מסובך מבית החולים שערי צדק לבית החולים שניידר - שנחשב לאחד מבתי החולים הטובים בעולם - והוא בין הבודדים שיש ברשותו את מכונת ה"אקמו", מלבד בית החולים "שיבא" בתל השומר. בית החולים שניידר שלח שני מכשירי "אקמו" לבית החולים שערי צדק, שם חוברו הילדים כל אחד בנפרד למכשיר הייחודי - והועברו לשניידר.

אסון ההרעלה בירושלים - כתבות אחרונות:

רה"מ למשפחת גרוס: "עם ישראל בוכה איתכם"

הלוויית האחיות שנהרגו באסון ההדברה: "אולי לא שמרנו על המתנות האלה"

"איבדנו פיות, התפללו למען הבנים"

אסון הרעל: חשש לחיי האחים - האחיות ייטמנו בצהריים

אביגיל ויעל גרוס מתו מהרעלה: "הלב נקרע"

האחים בסכנת חיים: "רעל שלא פגשנו כמותו"

האחים שנפגעו מהרעלה נלחמים על חייהם: "ליבם נחלש"

המדביר העיד על עצמו: "אני מומחה, גז הפוספין מסוכן וקטלני"

המדביר בחקירה: "התכוונתי לאסוף את החומר ביום אחר"

"שאיפה אחת מהחומר – גזר דין מוות"

הרעלת המשפחה בי-ם: המדביר עוכב לחקירה

 "ההורים בהלם. בכו בכי קורע לב"

משפחה שלמה נפגעה מהרעלה: בת שנה וחצי ואחותה בת ה-4 - מתו