פרסום ראשון: ברז הגז הושאר פתוח במשך שעות

החוקרים ממשיכים לנסות ולהבין מה הוביל לפיצוץ הגז בו נספו ארבעה בני אדם בירושלים. מפרטי החקירה עולה כי ככל הנראה ברז הגז בדירה של משפחת שוורץ הושאר פתוח במשך 4-5 שעות. במקביל, לידי חדשות 2 Online הגיע מסמך הקובע כי 11 משפחות לא ישובו לבתיהן מאחר והדירות בהם התגוררו נמצאו לא ראויות למגורים

הבניין ברחוב שבתאי הנגבי (חדשות 2)

חקירת אסון פיצוץ הגז בבניין בירושלים נמשכת, ומפרטים חדשים שהגיעו לידי חדשות 2 Online עולה כי ככל הנראה ברז הגז בדירתה של משפחת שוורץ בבניין, שם ככל הנראה אירע הפיצוץ, היה פתוח במשך 4-5 שעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה שללה אפשרות כי הכיריים בבית המשפחה הם שהובילו לפיצוץ, כיוון שמדובר בכיריים חשמליות. לדברי החוקרים, סיבת הפיצוץ ככל הנראה לעולם לא תתברר, כיוון שישנן מגוון של נסיבות שיכולות היו להוות את הגורם לאסון.

במקביל, לידי חדשות 2 Online הגיע מסמך הקובע כי 11 משפחות לא ישובו לבתיהן אחרי האסון. לעומת זאת, שמונה משפחות נוספות יוכלו לשוב כבר ביום ראשון לבניין ברחוב שבתאי הנגבי.

בסקירה שנערכה בימים האחרונים על ידי האגף לפיקוח על מבנים מסוכנים בעיריית ירושלים התברר כי 12 דירות מכלל אלו שנפגעו בפיצוץ אינן ראויות למגורים והחזרה אליהן מסוכנת, ביניהן גם דירתה של משפחת טופאן - אברהם, גלית ויוסף חיים ז"ל שנספו באסון, בו איבדו את חייהם ארבעה בני אדם. המכתב הועבר לקרוביהם של בני משפחת טופאן.

המסמך של עיריית ירושלים (חדשות 2)

במסמך נכתב, בהתאם לחוות דעתו של מהנדס מבנים מסוכנים שהתמנה מטעם מועצת העיר, כי "הבניין המפורט לעיל יש בו סכנה מיידית למחזיקים בו". לפיכך הורה המהנדס: "הנני מצווה בזה לסגור מיד עד להסרת הסכנה ולהוציא מכלל שימוש את 12 הדירות בחלק הצפוני של המבנה בכניסות 25 ו-27".

עוד מצוין בדוח כי "קיים חשש ליציבות הנדסית לתשתיות המבנה". לדברי המהנדס, "יש להחזיר את המצב לקדמותו תוך כדי הריסה וחיזוק הדירות במבנה שנפגעו מהפיצוץ".

בשכונת גילה הבטיחו כי בכל מקרה יימצא פיתרון לכל המשפחות. "החל מיום ראשון אנחנו מחויבים לדאוג למשפחות שחלקן הן בעלות הדירה וחלקן שכרו במקום, אנחנו לא נפקיר אף אדם ונעזור להם, גם אם זה אומר שנארגן התרמה של כל תושבי השכונה למען אלו שנהרס ביתם", הבטיח יושב ראש המינהל הקהילתי בגילה עופר איובי. "הליווי שלנו יימשך בכל האספקטים, האישיים, המשפטיים והכלכליים, הכל כדי שאלו שאיבדו כל כך הרבה יוכלו לחזור למסלול חיים תקין מהיר ככל האפשר".