ההרוגה הרביעית באסון הגז הובאה למנוחות. אביה ספד לה: "היא הייתה כל חיי"

לינדה שוורץ, שאושפזה במצב קשה מאוד בבית החולים הדסה עין כרם בעקבות הפיצוץ בבית המגורים בשכונת גילה, נפטרה אתמול מפצעיה, כשבוע לאחר האסון. היום הובאה למנוחות, ואביה ספד לה: "היא הייתה כל חיי, אני לבד, קשה לי לדבר"

בטקס עצוב שנערך היום (ג') אחר הצהריים בבית העלמין בגבעת שאול בירושלים, נטמנה לינדה שוורץ בת ה-50 שנפצעה באסון הגז ומתה מפצעיה אתמול אחרי שבוע שבו נאבקו הרופאים בבית החולים הדסה עין כרם על חייה. עשרות הגיעו ללוות אותה בדרכה האחרונה בהם אביה הקשיש ועשרות חברים ושכנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני האחרון שראיתי את בתי, הבת שהייתה כל החיים שלי", סיפר בבכי אביה של לינדה ז"ל, מקס, בן ה-88 שנפגע בעצמו בפיצוץ והגיע פצוע להלוויה. "קשה לי לדבר, הבת שלי הלכה, אני לבד... מה לעשות".

בטקס המרגש ספדו לה בתיה פרמונט, חברתה מילדות. "לינדה חברתי היקרה, מעל 40 שנות היכרות, את היית לי כאחות, אוזן קשבת ותומכת, תמיד עם חיוך והרבה אופטימיות", ספדה בתיה. "קשה לי לעכל שאת איננה, יחסרו לי השיחות הארוכות איתך אל תוך הלילה".

קברה הטרי של לינדה שוורץ (יוסי זילברמן, חדשות 2)

"נזכור את לינדה מחייכת"

כשברקע קולות בכי מהקהל, סיפרה בתיה על חברתה הטובה: "רצית לצאת לדרך חדשה אבל הגורל רצה אחרת והכל נגדע באופן פתאומי וטראגי". רק בחודש דצמבר האחרון ציינה לינדה שוורץ את יום הולדתה ה-50.

גם מנהל בית הספר שבו עבדה שוורץ כלבורנטית, איתי בנוביץ, ספד לה. בנוביץ, מנהל בית הספר לאומנויות ומדעים בעיר, הוסיף בקול שבור: "מעל לכל נזכור את לינדה מחייכת, אדיבה ותזזיתית כאחד, אחת שנותנת יחס אישי לכל תלמיד או איש צוות".

שוורץ אושפזה במחלקת טיפול נמרץ והרופאים נאבקו על חייה. הוריה הקשישים, שנפגעו גם הם בפיצוץ, שוחררו לביתם ומאז עקבו בדאגה אחר מצבה של בתם וקיוו כי גם היא תתאושש מהפגיעה, אך אתמול התבשרו כי המאמץ הרפואי נכשל.

מתה פצועה נוספת מפיצוץ הגז בי-ם (יוסי זילברמן, חדשות 2)

הערכה: הדליפה אירעה בבית משפחת שוורץ

מחקירת המשטרה, עלה כי דליפת הגז שהובילה לפיצוץ העז אירעה בדירתם של בני משפחת שוורץ. יום אחרי האסון, הגיע לבניין ההרוס אברהם סיגלר, חברם הקרוב של בני המשפחה, ואמר לחדשות 2 Online שאב המשפחה מקס טוען שלא היה לו כל קשר לאירוע. "הפיצוץ לא היה אצלנו", טען בפניו מקס והדגיש כי הוא מחזיק בביתו כיריים חשמליות בלבד.

"הוא סיפר שהוא התעורר לפני השעה 01:00 בלילה והלך לשירותים, הוא הדליק את האור, כיבה אותו וחזר לישון. דקות לאחר מכן נשמע הפיצוץ", סיפר סיגלר על האירועים כפי שחווה אותם חברו.