אסון ההרעלה: גם מיכאל בן ה-7 נותק ממכונת הלב-ריאה

יממה לאחר שאחיו יצחק בן ה-5 נותק ממכשיר ה"אקמו", ניתקו רופאי בית החולים "שניידר" גם את מיכאל בן ה-7 מהמכונה. הרופאים התרשמו כי לבו מתפקד באופן תקין ולכן הוחלט לנתקו

אחרי שאתמול נותק אחיו יצחק בן ה-5 ממכונת הלב ריאה, החליטו היום (ג') רופאי בית החולים "שניידר" בפתח תקווה לנתק גם את מיכאל בן ה-7 מהמכונה. השניים פונו לבית חולים לאחר שהורעלו מהחומר פוספין, בעקבות הדברה שבוצעה בביתם בשכונת גבעת מרדכי בירושלים. הרופאים מצאו שיפור בתפקוד לבו של מיכאל, ולכן החליטו לנתק גם אותו מהמכשיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אני לא מאחל לאף אחד לשבת שבעה על שני ילדים ולעמוד לבקש רחמי שמיים על השניים האחרים", אמר היום האב, שמעון גרוס. "כשראיתי את המצב שלהם בפעם הראשונה ממש נשברתי ואשתי עודדה אותי וביקשה מכולם להתפלל".

פינוי הילדים ל"שניידר" (הרעגלת גז פוספין, בית חולים, אשפוז)

אתמול הודיע מנהל בית החולים "שניידר" בפתח תקווה, פרופ' יוסף פרס, על ניתוקו של יצחק בן ה-5 ממכונת ה"אקמו". "אנחנו נרגשים לספר שיצחק בן ה-5 הורד היום ממערכת האקמו וליבו מתפקד כרגיל", אמר פרופ' פרס. "הצוות שלנו עובד לילות כימים ומשקיע רבות בהצלת הילדים. ההצלחה נובעת לא רק מהמקצועיות הכי גבוהה שיש לצוות הרפואי, זה נובע גם מהטכנולוגיות החדשניות ביותר שיש לנו. בשעה קשה זו אנחנו מאחלים למשפחה הבראה מהירה ומלאה של הילדים".

סבתם של האחים ביקשה מהציבור להמשיך ולהתפלל לשלומם. "אנחנו מבקשים מעם ישראל להמשיך בתפילה לטובת בריאותם של הילדים היקרים", אמרה. "לזה עדיין אנחנו זקוקים. הרופאים הם נהדרים ועושים את שלהם, אבל אנחנו מאמינים שצריך עזרה מריבונו של עולם. עם ישראל מתגלה בגדלותו".

לחומר המסוכן אין תרופת נגד

לחומר ההדברה פוספין אין תרופת נגד - ונראה כי הוא כמעט והתנדף לגמרי מגופם של האחים. יש לציין, כי עד היום נעשה ניסיון מתועד יחיד בעולם של טיפול בשני ילדים בחו"ל שספגו פגיעה מחומר ההדברה פוספין, אז לקח לחומר כשבועיים להיעלם מהגוף. במקרה הנוכחי, נראה כי החומר מתפוגג מגופם של האחים גרוס אחרי חמישה ימים בלבד.

הילדים הובהלו במבצע לוגיסטי מסובך מבית החולים שערי צדק לבית החולים שניידר - שנחשב לאחד מבתי החולים הטובים בעולם - והוא בין הבודדים שיש ברשותו את מכונת ה"אקמו", מלבד בית החולים "שיבא" בתל השומר. בית החולים שניידר שלח שני מכשירי "אקמו" לבית החולים שערי צדק, שם חוברו הילדים כל אחד בנפרד למכשיר הייחודי - והועברו לשניידר.

אסון ההרעלה בירושלים - כתבות אחרונות:

רה"מ למשפחת גרוס: "עם ישראל בוכה איתכם"

הלוויית האחיות שנהרגו באסון ההדברה: "אולי לא שמרנו על המתנות האלה"

"איבדנו פיות, התפללו למען הבנים"

אסון הרעל: חשש לחיי האחים - האחיות ייטמנו בצהריים

אביגיל ויעל גרוס מתו מהרעלה: "הלב נקרע"

האחים בסכנת חיים: "רעל שלא פגשנו כמותו"

האחים שנפגעו מהרעלה נלחמים על חייהם: "ליבם נחלש"

המדביר העיד על עצמו: "אני מומחה, גז הפוספין מסוכן וקטלני"

המדביר בחקירה: "התכוונתי לאסוף את החומר ביום אחר"

"שאיפה אחת מהחומר – גזר דין מוות"

הרעלת המשפחה בי-ם: המדביר עוכב לחקירה

 "ההורים בהלם. בכו בכי קורע לב"

משפחה שלמה נפגעה מהרעלה: בת שנה וחצי ואחותה בת ה-4 - מתו