אסון ההרעלה: יצחק גרוס בן ה-5 נותק ממכונת הלב-ריאה

יצחק גרוס בן ה-5 נותק ממכשיר ה"אקמו", זאת לאחר שרופאי בית החולים "שניידר" בפתח תקווה התרשמו כי לבו מתפקד באופן תקין. למרות זאת מדגישים הרופאים, כי יצחק ואחיו מיכאל בן ה-7, עדיין לא יצאו מסכנת חיים. סבתם של האחים קראה לציבור: "תמשיכו להתפלל"

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2 Online, חל היום (ב') שיפור משמעותי במצבו הרפואי של יצחק גרוס, אחד משני האחים שנפגעו מחומר ההדברה פוספין בביתם בירושלים והוא נותק ממכונת הלב-ריאה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו נרגשים לספר שיצחק בן ה-5 הורד היום ממערכת האקמו וליבו מתפקד כרגיל", הודיע מנהל בית החולים שניידר בפתח תקווה, הפרופסור יוסף פרס. "הצוות שלנו עובד לילות כימים ומשקיע רבות בהצלת הילדים. ההצלחה נובעת לא רק מהמקצועיות הכי גבוהה שיש לצוות הרפואי, זה נובע גם מהטכנולוגיות החדשניות ביותר שיש לנו. בשעה קשה זו אנחנו מאחלים למשפחה הבראה מהירה ומלאה של הילדים".

ד"ר עובדי דגן, מנהל יחידת טיפול נמרץ לב בשניידר, מסר כי האח הגדול, מיכאל בן ה-7, במצב קשה אך יציב. "ברגע שיהיו לנו דברים נוספים לגביו, אנחנו נדווח", אמר לעיתונאים. באשר לניתוק יצחק ממערכת האקמו, הדגיש ד"ר דגן כי "ברגע שאנחנו מנתקים מהמכונות, אנחנו מתרשמים שתפקוד הלב הוא טוב, אבל זה עדיין לא אומר שיצאנו מסכנת חיים בשלב הזה".

סבתם של האחים ביקשה מהציבור להמשיך ולהתפלל לשלומם של האחים. "אנחנו מבקשים מעם ישראל להמשיך בתפילה לטובת בריאותם של הילדים היקרים", אמרה, "לזה עדיין אנחנו זקוקים. הרופאים הם נהדרים ועושים את שלהם, אבל אנחנו מאמינים שצריך עזרה מריבונו של עולם. עם ישראל מתגלה בגדלותו".

לחומר ההדברה פוספין אין תרופת נגד - ונראה כי הוא כמעט והתנדף לגמרי מגופם של האחים. יש לציין, כי עד היום נעשה ניסיון מתועד יחיד בעולם של טיפול בשני ילדים בחו"ל שספגו פגיעה מחומר ההדברה פוספין, אז לקח לחומר כשבועיים להיעלם מהגוף. במקרה הנוכחי, נראה כי החומר מתפוגג מגופם של האחים גרוס אחרי חמישה ימים בלבד.

הילדים הובהלו במבצע לוגיסטי מסובך מבית החולים שערי צדק לבית החולים שניידר - שנחשב לאחד מבתי החולים הטובים בעולם - והוא בין הבודדים שיש ברשותו את מכונת ה"אקמו", מלבד בית החולים "שיבא" בתל השומר. בית החולים שניידר שלח שני מכשירי "אקמו" לבית החולים שערי צדק, שם חוברו הילדים כל אחד בנפרד למכשיר הייחודי - והועברו לשניידר.

אסון ההרעלה בירושלים - כתבות אחרונות:

רה"מ למשפחת גרוס: "עם ישראל בוכה איתכם"

הלוויית האחיות שנהרגו באסון ההדברה: "אולי לא שמרנו על המתנות האלה"

"איבדנו פיות, התפללו למען הבנים"

אסון הרעל: חשש לחיי האחים - האחיות ייטמנו בצהריים

אביגיל ויעל גרוס מתו מהרעלה: "הלב נקרע"

האחים בסכנת חיים: "רעל שלא פגשנו כמותו"

האחים שנפגעו מהרעלה נלחמים על חייהם: "ליבם נחלש"

המדביר העיד על עצמו: "אני מומחה, גז הפוספין מסוכן וקטלני"

המדביר בחקירה: "התכוונתי לאסוף את החומר ביום אחר"

"שאיפה אחת מהחומר – גזר דין מוות"

הרעלת המשפחה בי-ם: המדביר עוכב לחקירה

 "ההורים בהלם. בכו בכי קורע לב"

משפחה שלמה נפגעה מהרעלה: בת שנה וחצי ואחותה בת ה-4 - מתו