פיצוץ הגז בירושלים: מתה אישה שנפגעה קשה

לינדה שוורץ, שאושפזה במצב קשה מאוד בבית החולים הדסה עין כרם בעקבות הפיצוץ בבית המגורים בשכונת גילה, נפטרה מפצעיה כשבוע לאחר האסון. מחקירת המשטרה עלה כי דליפת הגז שהובילה לפיצוץ אירעה בדירתם של לינדה ושל הוריה

מתה פצועה נוספת מפיצוץ הגז בי-ם (יוסי זילברמן, חדשות 2)

כשבוע לאחר פיצוץ הגז בבניין המגורים בשכונת גילה בירושלים, שבו נהרגו שלושת בני משפחת טופאן, מתה היום (ב') מפצעיה לינדה שוורץ שאושפזה בבית החולים לאחר שנפגעה קשה מאוד. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שוורץ אושפזה במחלקת טיפול נמרץ והרופאים נאבקו על חייה. הוריה הקשישים, שנפגעו גם הם בפיצוץ, שוחררו לביתם ומאז עקבו בדאגה אחר מצבה של בתם וקיוו כי גם היא תתאושש מהפגיעה.

"האסון גדע את כל החלומות שלה"

רק בחודש דצמבר האחרון ציינה לינדה שוורץ את יום הולדתה ה-50. "היא הייתה בן אדם שמח, פעיל", סיפרה חברת ילדותה, בתיה. "בעברה היא הייתה לבורנטית בבית ספר בירושלים, אבל היא פרשה לאחרונה כדי לעסוק בתחומים רוחניים. היא עשתה מדיטציה, הייתה בחוג של הגשמה עצמית, והאסון גדע את כל החלומות שלה".

לינדה שוורץ, ארכיון (באדיבות המשפחה)

"מקרה מאוד עצוב", המשיכה חברתה. "היא הייתה לבד, ללא ילדים, וגרה עם הוריה. יש להם קרובי משפחה ספורים המתגוררים בקנדה, והם אינם נמצאים בקשר רציף עם המשפחה בארץ".

הוריה הקשישים של שוורץ מתאבלים, ועדיין לא יודעים היכן ישבו עליה שבעה, זאת משום שביתם נהרס כליל כתוצאה מפיצוץ הגז. חברי המשפחה מנסים לעזור בהתארגנות לקראת הלוויתה של לינדה שצפויה להיערך מחר ב-16:00 בירושלים.

מחקירת המשטרה, עלה כי דליפת הגז שהובילה לפיצוץ העז אירעה בדירתם של בני משפחת שוורץ. יום אחרי האסון, הגיע לבניין ההרוס אברהם סיגלר, חברם הקרוב של בני המשפחה, ואמר לחדשות 2 Online שאב המשפחה מקס טוען שלא היה לו כל קשר לאירוע. "הפיצוץ לא היה אצלנו", טען בפניו מקס והדגיש כי הוא מחזיק בביתו כיריים חשמליות בלבד.

"הוא סיפר שהוא התעורר לפני השעה 01:00 בלילה והלך לשירותים, הוא הדליק את האור, כיבה אותו וחזר לישון. דקות לאחר מכן נשמע הפיצוץ", סיפר סיגלר על האירועים כפי שחווה אותם חברו.