ההורים הפונדקאים בתאילנד נושמים לרווחה: "בשעה טובה"

אחרי המאבק העיקש שהביא בסופו של דבר להנפקת דרכונים לילדיהם, מודים ההורים הפונדקאים בתאילנד לציבור שהביע בהם את תמיכתו. "בלעדיכם זה לא היה קורה. תודה"

מאבק ההורים הפונדקאים בתאילנד בא אל קיצו - והם מודים על התמיכה. אחרי שבנו עומר קיבל דרכון ויוכל להגיע לארץ, פנה דותן הלברייך, שנמצא עם שני בניו בממלכה, לציבור בישראל - והביע את הערכתו על הבעת האמון. "אני רוצה להודות לכל מי שתמך בנו והביא את הדברים למה שהם", אמר. "בלעדיכם זה לא היה עובד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מילאנו טפסים לדרכון לעומר וכפי הנראה נקבל אותו ביום חמישי, בשעה טובה", אמר הלברייך, והוסיף: "זוג שהיה לפנינו קיבל דרכון ישראלי". הוא הוסיף והדגיש כי בנו השני, עילאי, השתחרר מאשפוז בבית חולים במדינה ויש להביאו בהקדם לארץ. "לעילאי שלנו יש דבר לא מוסבר בראש", ציין. "אני ממש חושב שצריך להגיע איתו לישראל איבחון; אם מישהו שומע אותי ויכול לזרז עניינים ולדאוג שגם הוא יקבל דרכון - זה מאוד ישמח אותי".

דותן ורובי ישראלי-הלברייך (חדשות 2)

הבוקר (ב') נמסר במדינה דרכון ראשון להורי אחד התינוקות הישראלים שנולדו לפונדקאיות תאילנדיות. התינוקות והוריהם אינם יכולים לצאת מתאילנד מאחר שישראל סירבה להנפיק דרכונים לתינוקות מחשש למשבר דיפלומטי עם הממלכה.

כעת מחכים לדרכונים עוד 14 תינוקות והוריהם, על מנת שיוכלו לחזור הביתה. עד יום חמישי צפוי משרד הפנים להשלים את הליך ההנפקה גם להם.

בסוף השבוע פורסם בחדשות 2 Online כי שגריר ישראל לבנגקוק, שמעון רודד, שוחח עם רובי ישראלי-הלברייך, שילדיו נמצאים יחד עם בן זוגו דותן כבר חודש וחצי יחד עשרות המשפחות שנמצאות בתאילנד, והודיע לו כי ביום ב' יונפקו הדרכונים עבורם והם יוכלו לצאת את הארץ ולהגיע לישראל. בתגובה, נעתר ישראלי-הלברייך להפסיק את שביתת הרעב שבה פתח במהלך המאבק.

"השגריר התקשר אליי והבטיח לי שמיום שני הוא יתחיל לספק לנו דרכונים", אמר בהתרגשות ישראלי-הלברייך בשיחה עם חדשות 2 Online. "הפסקתי את שביתת הרעב. זו ממש הקלה".

רק לפני חודש וחצי הפך ישראלי-הלברייך לאב בפעם הראשונה, כשנולדו לו בתאילנד התאומים עילאי ועומר, בעזרת אם פונדקאית. מאז שנולדו, ישראלי ובן זוגו דותן מנסים להנפיק דרכונים ישראלים לתינוקות כדי שארבעתם יוכלו לחזור ארצה. בשבוע שעבר, לאחר שבועות ארוכים של מאבק, הוא הכריז על שביתת רעב.