אסון ההרעלה: שיפור דרמטי במצב האחים גרוס

יצחק גרוס בן ה-5 ואחיו מיכאל בן ה-7, שנפגעו משאיפת חומר הדברה, ינותקו היום ממכונת ה"אקמו" שמחליפה את פעילות הלב, וייבדק האם הם יכולים לנשום בכוחות עצמם. בדיקות העלו שהחומר הרעיל מתחיל להתנדף מגופם של הילדים

(חדשות 2)

פרסום ראשון: שיפור משמעותי במצבם של האחים מיכאל (7) ויצחק (5) גרוס, שאושפזו בשבוע שעבר במצב קשה מאוד בבית החולים שניידר לאחר שנפגעו מחומר ההדברה פוספין בביתם בירושלים. הם עדיין מורדמים ומונשמים, אך ניכרת הטבה בתפקוד הלב שנפגע מאוד באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לחומר ההדברה פוספין אין תרופת נגד - ונראה כי הוא כמעט והתנדף לגמרי מגופם של האחים. כפי הנראה, בהמשך היום, ינתקו הרופאים את הילדים ממכונת ה"אקמו" (לב-ריאה) שמחליפה את פעילות הלב והריאות, וייבדק אם הם יכולים לנשום בכוחות עצמם.

יש לציין, כי עד היום נעשה ניסיון מתועד יחיד בעולם של טיפול בשני ילדים בחו"ל שספגו פגיעה מחומר ההדברה פוספין, אז לקח לחומר כשבועיים להיעלם מהגוף. במקרה הנוכחי, נראה כי החומר מתפוגג מגופם של האחים גרוס אחרי חמישה ימים בלבד.

הילדים הובהלו במבצע לוגיסטי מסובך מבית החולים שערי צדק לבית החולים שניידר - שנחשב לאחד מבתי החולים הטובים בעולם - והוא בין הבודדים שיש ברשותו את מכונת ה"אקמו", מלבד בית החולים "שיבא" בתל השומר. בית החולים שניידר שלח שני מכשירי "אקמו" לבית החולים שערי צדק, שם חוברו הילדים כל אחד בנפרד למכשיר הייחודי - והועברו לשניידר.

אסון ההרעלה בירושלים - כתבות אחרונות:

רה"מ למשפחת גרוס: "עם ישראל בוכה איתכם"

הלוויית האחיות שנהרגו באסון ההדברה: "אולי לא שמרנו על המתנות האלה"

"איבדנו פיות, התפללו למען הבנים"

אסון הרעל: חשש לחיי האחים - האחיות ייטמנו בצהריים

אביגיל ויעל גרוס מתו מהרעלה: "הלב נקרע"

האחים בסכנת חיים: "רעל שלא פגשנו כמותו"

האחים שנפגעו מהרעלה נלחמים על חייהם: "ליבם נחלש"

המדביר העיד על עצמו: "אני מומחה, גז הפוספין מסוכן וקטלני"

המדביר בחקירה: "התכוונתי לאסוף את החומר ביום אחר"

"שאיפה אחת מהחומר – גזר דין מוות"

הרעלת המשפחה בי-ם: המדביר עוכב לחקירה

 "ההורים בהלם. בכו בכי קורע לב"

משפחה שלמה נפגעה מהרעלה: בת שנה וחצי ואחותה בת ה-4 - מתו