תאילנד: דרכון ראשון לתינוק הפונדקאים

דרכון ראשון נמסר להורי אחד התינוקות הישראלים שנולדו לפונדקאיות תאילנדיות. זאת לאחר הפרסום בחדשות 2 Online בסוף השבוע, שלפיו הגיע אל סופו מאבק ההורים שלא יכלו לצאת את המדינה ולשוב לישראל עם ילדיהם

בשורות טובות מתאילנד (חדשות 2)

בשורות טובות מתאילנד: הבוקר (ב') נמסר במדינה דרכון ראשון להורי אחד התינוקות הישראלים שנולדו לפונדקאיות תאילנדיות. התינוקות והוריהם אינם יכולים לצאת מתאילנד מאחר שישראל סירבה להנפיק דרכונים לתינוקות מחשש למשבר דיפלומטי עם הממלכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כעת מחכים לדרכונים עוד 14 תינוקות והוריהם, על מנת שיוכלו לחזור הביתה. עד יום חמישי צפוי משרד הפנים להשלים את הליך ההנפקה גם להם.

בסוף השבוע פורסם בחדשות 2 Online כי שגריר ישראל לבנגקוק, שמעון רודד, שוחח עם רובי ישראלי-הלברייך, שילדיו נמצאים יחד עם בן זוגו דותן כבר חודש וחצי יחד עשרות המשפחות שנמצאות בתאילנד, והודיע לו כי ביום ב' יונפקו הדרכונים עבורם והם יוכלו לצאת את הארץ ולהגיע לישראל. בתגובה, נעתר ישראלי-הלברייך להפסיק את שביתת הרעב שבה פתח במהלך המאבק.

"השגריר התקשר אליי והבטיח לי שמיום שני הוא יתחיל לספק לנו דרכונים", אמר בהתרגשות ישראלי-הלברייך בשיחה עם חדשות 2 Online. "הפסקתי את שביתת הרעב. זו ממש הקלה".

רק לפני חודש וחצי הפך ישראלי-הלברייך לאב בפעם הראשונה, כשנולדו לו בתאילנד התאומים עילאי ועומר, בעזרת אם פונדקאית. מאז שנולדו, ישראלי ובן זוגו דותן מנסים להנפיק דרכונים ישראלים לתינוקות כדי שארבעתם יוכלו לחזור ארצה. בשבוע שעבר, לאחר שבועות ארוכים של מאבק, הוא הכריז על שביתת רעב