בת 16 נדרסה, אף אחד לא דיווח

איך קורה שנערה נדרסת על ידי אוטובוס בכפר בצפון - ואף אחד לא יודע? בסרטון שהגיע לידי חדשות 2 Online תועד המחזה המזעזע, שהביא לאשפוזה במצב קל-בינוני. היום הגיע התיעוד לידי המשטרה - ורק אז ניתנה ההוראה לעצור את הנהג. כך זה נראה

כיצד קורה שתאונת דרכים שבה נפגעת תלמידת בית ספר לא מדווחת למשטרה? ביום ו' האחרון, סמוך לשעה 11:45, נדרסה נערה בת 16 בכיכר מרכזית בכפר באזור הצפון על ידי נהג אוטובוס שהסיע תלמידים חזרה מבית הספר. כתוצאה מכך היא אושפזה במצב קל-בינוני בבית החולים העמק בעפולה. היום (א') הגיע הסרטון לידי המשטרה - ומפקד המחוז הצפוני הורה לעצור מיידית את הנהג הפוגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש ביום ו' האחרון, אז סיים הנהג את פיזור התלמידים בכפר והחל בנסיעה סביב הכיכר. אלא שאז, מסיבה שטרם התבררה, "עלה" עם רכבו על שלא הבחינה בו - ודרס אותה. תלמידים ועדי ראייה נוספים החלו לצעוק ולהסב את תשומת לבו - והוא נסע לאחור. במקביל, הצליחו עדי הראייה בזירה לחלץ את התלמידה מתחת לגלגלים. למקום הגיעו פרמדיקים של מגן דוד אדום שפינו אותה לבית החולים במצב קל-בינוני.

אחד ההורים: " זו הפקרות; כאילו מישהו מנסה להסתיר משהו"

למרות התאונה הקשה, כך על פי טענת עוברי אורח שהיו בזירה - למקום לא הגיעה ניידת משטרה והתאונה לא דווחה. זאת ועוד, לדבריהם, הנהג שהיה מעורב לטענתם בתאונה, הגיע גם הבוקר ואסף תלמידים לבית הספר.

חבר בוועד ההורים בבית הספר מתח ביקורת על האופן שבו טופלה התאונה. "לא יעלה על הדעת שדווקא בהסעת תלמידים מתרחשת תאונה ואף  אחד לא טורח להודיע עליה למשטרה", אמר. "כהורים, הדבר נודע לנו רק דרך הסרטון שהופץ על ידי חלק מהאנשים המעורבים בסיפור. אני חושב שמישהו מנסה להסתיר משהו".

היום הגיע דבר האירוע וקיומו של התיעוד לידי המשטרה. בתגובה, הורה מפקד המחוז הצפוני במשטרה לעצור לעצור את הנהג באופן מיידי. מהמשטרה נמסר בתגובה: "אחר הצהריים דווח לתחנת עפולה שבצהרי שישי נדרסה במוקבלה נערה על ידי אוטובוס, נפצעה קל-בינוני והועברה לטיפול רפואי. נפתחה חקירה מאומצת לאיתור הנהג".

מנגד, גורם בחברת ההסעות טוען כי על אף טענות ההורים, "אנשי החברה פנו למשטרה זמן קצר לאחר המקרה". בחברה אף ציינו כי במשטרה הנחו אותם להורות לנהג לגשת ולתת עדות אודות המקרה. בנוסף הכחישו את הטענות שלפיהן הנהג המשיך בעבודתו לאחר ביצוע התאונה, והבהירו כי הוא הושעה זמן קצר לאחר מכן.