התייצבות נוספת במצב האחים שנפגעו משאיפת חומר הדברה

ביה"ח שניידר עדכן על שינוי קל מאוד במצבם של יצחק ומיכאל גרוס שמאושפזים במצב קשה אחרי הרעלת ההדברה בביתם. עם זאת, השניים עדיין מונשמים ומורדמים. הוריהם יעזבו את בית החולים בערב כדי לשבת שבעה על בנותיהם

ממשיכים להתפלל, פינוי האחים לביה"ח (אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים)

יצחק גרוס בן החמש ואחיו מיכאל בן השבע מאושפזים כבר ארבעה ימים בבית החולים שניידר בפתח תקווה, לאחר שהורעלו ונפגעו קשה כתוצאה משאיפת חומר הדברה מסוכן בביתם. היום (א') נמסר מבית החולים כי חלה התייצבות נוספת במצבם של שני האחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הילדים עדיין מונשמים ומורדמים ואף מחוברים למערכת ה-ECMO המחליפה את פעילות הלב והריאות", אמרו במרכז שניידר לרפואת ילדים. עם זאת, הבהירו בבית החולים, כי מצבם של הילדים עדיין קשה מאוד.

ההורים שמעון ומיכל נמצאים עדיין בבית החולים, והערב צפויים לחזור לירושלים לשבת שבעה על בנותיהם אביגיל ויעל גרוס, בנות שנה וחצי וארבע, שהובאו לקבורה ביום חמישי האחרון. הם קיבלו היתר מיוחד לדחות את השבעה בשל מצב האחים.

אתמול: אחד האחים התעורר והזיז את ראשו

הדיווח על התייצבות נוספת מגיע לאחר שאתמול התעורר יצחק בן החמש מההרדמה, הזיז את ידיו ורגליו והנהן בראשו. ישראל גליק, קרוב משפחה, אמר לחדשות 2 Online כי האב שמעון גרוס סיפר שיצחק התעורר בשעות הבוקר ונראה שהוא הבין מה קורה סביבו והגיב לשאלות. לאחר מכן הוא הורדם שוב כדי לשמור על מצבו יציב.

במשפחת גרוס שבו והדגישו אתמול את המסירות של בית החולים שניידר בטיפול בשני האחים. "מהאחות ועד הרופא הבכיר ביותר, הם מצדיקים את הכינוי מלאכים בלבן", אמר גליק. לדבריו, "הרופאים אמרו להורים: 'אנחנו נעשה את שלנו ואתם תעשו את שלכם', אז אנחנו ממשיכים בתפילות ומקווים לטוב".

אסון ההרעלה בירושלים - כתבות אחרונות:

רה"מ למשפחת גרוס: "עם ישראל בוכה איתכם"

הלוויית האחיות שנהרגו באסון ההדברה: "אולי לא שמרנו על המתנות האלה"

"איבדנו פיות, התפללו למען הבנים"

אסון הרעל: חשש לחיי האחים - האחיות ייטמנו בצהריים

אביגיל ויעל גרוס מתו מהרעלה: "הלב נקרע"

האחים בסכנת חיים: "רעל שלא פגשנו כמותו"

האחים שנפגעו מהרעלה נלחמים על חייהם: "ליבם נחלש"

המדביר העיד על עצמו: "אני מומחה, גז הפוספין מסוכן וקטלני"

המדביר בחקירה: "התכוונתי לאסוף את החומר ביום אחר"

"שאיפה אחת מהחומר – גזר דין מוות"

הרעלת המשפחה בי-ם: המדביר עוכב לחקירה

 "ההורים בהלם. בכו בכי קורע לב"

משפחה שלמה נפגעה מהרעלה: בת שנה וחצי ואחותה בת ה-4 - מתו