המשלחת הישראלית הגדולה אי פעם בטקס לזיכרון השואה באושוויץ

מספר שיא של חברי כנסת ייצג היום את ישראל בטקסי יום הזיכרון הבינלאומי לשואה ולגבורה שייערכו בפולין. המשלחת, שתכלול 60 חברי כנסת ושרים, ניצולי שואה ובני משפחותיהם, תשתתף בטקסים שייערכו במחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו ובעיר קראקוב. בשעה 14:30 נעביר שידור חי מהטקס באושוויץ

חצי מחברי הכנסת ייצגו את ישראל (רויטרס)

זוכרים בגדול: משלחת חסרת תקדים של 60 חברי כנסת - בהם ארבעה שרים, יוצאת הבוקר (ב') לפולין כדי להשתתף בטקסי יום השואה הבינלאומי המצוין היום ברחבי העולם. לנבחרי הציבור יצטרפו 24 ניצולי שואה, בני משפחות הניצולים ושורה נוספת של מכובדים בהם גם מבקר המדינה ויו"ר הנהלת "יד ושם". כאן בחדשות 2 Online נעביר שידור חי מהטקס באושוויץ החל מהשעה 14:30.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משלחת הכנסת הגדולה ביותר אי פעם תציין את יום השואה הבינלאומי בשורת טקסים על אדמת פולין. חברי המשלחת יסיירו במחנה ההשמדה, יבקרו בביתנים השונים, בקיר המוות ובמוזיאון הממוקם בצריף 27. בתום הביקור במוזיאון, תצא צעדה אל מחנה ההשמדה בירקנאו - שם יתקיים טקס מטעם ממשלת פולין. בטקס זה ישתתפו כאלף איש, בהם חברי הפרלמנט הפולני. בתום הטקס יצעדו המשתתפים לאנדרטת בירקנאו, שם ייאמר קדיש ותתקיים תפילת "אל מלא רחמים".

לפנות ערב יתקיים בעיר קראקוב המפגש הבין-פרלמנטרי, בהשתתפות חברי פרלמנט ואח"מים מישראל, פולין, ארצות הברית, קנדה ומדינות נוספות. בתום המפגש תצא משלחת הכנסת לארוחת ערב מטעם ההסתדרות הציונית העולמית ועמותת "ממעמקים". עקב יציאת משלחת הענק מישראל לאירועים בפולין הכוללת את רוב חברי הכנסת, בוטלה ישיבת המלאה שתוכננה למחר.

מבצע בעל חשיבות, אבל גם מורכב ומסובך

מחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו (רויטרס)
מנכ"ל הכנסת, רונן פלוט, סיפר כי עובדי הכנסת עמלים מזה חודשיים וחצי על אחד המבצעים המורכבים שידעה הכנסת מעודה. את המשלחת ילוו אנשי ביטחון, רופאים ועיתונאים. בין היתר יחולקו לחברי המשלחת מזון כשר, אמצעי חימום ועוד.

את יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, היושב שבעה על אשתו שנפטרה בסוף השבוע, יחליפו בראשות המשלחת יו"ר הקואליציה ח"כ יריב לוין ויו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג. השרים שיצטרפו למשלחת: שר הכלכלה נפתלי בנט, השר להגנת הסביבה עמיר פרץ, שר הבינוי והשיכון אורי אריאל והשרה לקליטת העלייה, סופה לנדבר.

"שבעה עשורים לאחר שמיליונים מבני עמנו נרצחו באכזריות על ידי מכונת ההשמדה הנאצית, זוהי זכות ואחריות עבורי לעמוד בראש המשלחת הגדולה ביותר של הכנסת, הפרלמנט של המדינה היהודית העצמאית, לגיא ההריגה של אושוויץ בירקנאו. אנו נבוא בשעריו של מקום נורא זה ועמנו הניצולים אשר שרדו את התופת, כדי לכבד את זכר הקורבנות ולומר בקול צלול: עם ישראל חי", אמר ח"כ לוין שהוצב יחד עם ח"כ הרצוג בראשות המשלחת.