הפצוע בפיגוע בבורגס התחתן

לאחר הפיצוץ באוטובוס בבורגס, הגיע דניאל פחימה לבית החולים תל השומר במצב אנוש. מי שעתידה להיות רעייתו הגיעה לבקרו "כדי לעשות מצווה, לעזור", כהגדרתה - והשאר היסטוריה. אמש הם חגגו את חתונתם, בשמחה גדולה, מהולה בעצב על החברים שלא יחגגו עימם

הרגע המשמח אמש (רביעי), כשדניאל פחימה הוביל את דנה ארוסתו אל החופה, היה מהול בזיכרון עצוב ובגעגוע למי שלא זכו להגיע לאירוע הזה ולחגוג איתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

פחימה נושא את צלקת הפיגוע הקשה בבורגס ביולי 2012, שם איבד שניים מחבריו, מאור הרוש ואליאור פרייס ז"ל, שהיו בין ששת הנרצחים באירוע הקשה. הפיצוץ באוטובוס, שמיוחס לחיזבאללה, הותיר צלקת בכולם.

פחימה הוגדר אז כפצוע הקשה ביותר בפיגוע. הוא נותח עוד במהלך הטיסה ארצה, והגיע לבית החולים תל השומר כשהוא במצב אנוש. במשך חודשיים הוא היה מורדם ומונשם.

"הדבר הראשון ששאלתי כשהתעוררתי זה 'איפה הם?'", הוא משחזר. "אלה חברים שהייתי כל היום איתם, כל הזמן היינו ביחד, חברי ילדות".

למרות הפציעה הקשה דניאל הצליח להשתקם, ואת רעייתו דנה הוא הכיר שם במחלקה, כשהיא באה לאחל לו החלמה. "באתי לבקר אותו בבית החולים, בסך הכול כדי לעשות איזושהי מצווה, לעזור ולתמוך", היא מספרת. "משם כל השאר היסטוריה". בין האורחים הערב היו כמה מהניצולים האחרים מאותו אוטובוס, וגם רופאים מהצוות שליווה אותו בשיקום הארוך.