ריבלין ברהט: לא באתי לתפוס צד

בעקבות המהומות והמתיחות השוררת ביישוב שבנגב בשבועות האחרונים, הגיע היום נשיא המדינה לביקור וביקש להרגיע את הרוחות. עוד נפגש ריבלין עם משפחות שני ההרוגים במהומות

"לא באתי לתפוס צד זה או אחר". ריבלין (מארק ניימן)

על רקע המתיחות המורגשת בתקופה האחרונה ביישובי הנגב, ביקר היום (רביעי) נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ברהט ובחורה. ביקורו של הנשיא ברהט נפתח במפגש עם ראש העיר ועם בני שתי המשפחות שאיבדו את יקיריהן בעימותים האחרונים בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש עיריית רהט, טלאל אלקרנאווי, הביע חשש בעקבות האירועים האחרונים ואמר כי היא מחויב להשבת השקט ולהחזרת האמון. הנשיא ריבלין התייחס לדבריו ואמר: "הגעתי לכאן מתוך ההבנה העמוקה של חשיבות החיים המשותפים שלנו יחד. הטענות כולן נבדקות כל העת ואם חלילה הייתה טעות יהיה מי שייתן את הדין על כך. עלינו לתת למשטרה למצות את החקירה ולאפשר לכל הגורמים הרשמיים במדינה לעשות כל מאמץ על מנת לחדש את מרקם היחסים התקין".

עוד פנה ריבלין לתושבי רהט ואמר: "לא באתי הנה היום כדי לתפוס צד כזה או אחר. באתי הנה היום משום שאתם בניה של הארץ הזאת, אזרחים שווים, חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל".

חאלד אלג'עאר, אביו של סאמי אלג'עאר, שנהרג במהלך העימותים אמר לנשיא כי ביקורי התנחומים המרגשים של יהודים מכל המדינה המגיעים אל רהט מעידים על דו קיום אמיתי.

ביקש להרגיע את הרוחות (מארק ניימן)

לאחר הביקור ברהט המשיך הנשיא לביקור תנחומים בחורה, שם נפגש עם ראש המועצה ד״ר מוחמד אלנבארי ועם בני משפחות שמונה ההרוגות בתאונת הדרכים בצומת להבים מוקדם יותר החודש. "באנו לכאן אחרי אבל כבד על האובדן של שמונה אמהות וסבתות. כל כך קיוויתי להגיע לכאן בנסיבות משמחות אבל אני יודע שמי שלא נמצא שם ברגעים הקשים לא יהיה שם גם ברגעים המשמחים", אמר ריבלין.