חשד להרעלה נוספת בירושלים: אם ושני ילדיה חשו ברע – ופונו לבית החולים

יממה לאחר אסון ההדברה הקטלני בדירה בירושלים, משפחה נוספת נפגעה מחומר רעיל: אם ושני ילדיה, בני שנתיים ותשע שביתם רוסס בחומר הדברה, חשו בתסמינים זהים לאלה של משפחת גרוס - ופונו לבית החולים "שערי צדק". עם זאת, בית החולים אישר שלא מדובר בחומר הקטלני מסוג פוספין

חשד להרעלה נוספת בירושלים (אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים)

משפחה נוספת נפגעה כתוצאה מריסוס: יממה לאחר אסון ההדברה הקטלני בדירה בירושלים שגבה את חייהן של שתי אחיות ופצע קשה את שני אחיהן, הגיעו הערב (ה') אם ושני ילדיה שביתם רוסס בחומר הדברה לבדיקה במרפאה -  לאחר שחשו בחילות והקאות. לאחר שהתעורר החשש שמא בני המשפחה נפגעו מחומר ההדברה פוספין, נמסר מבית החולים שערי צדק כי לא כך הדבר.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפנות ערב הגיעו למרפאה האם ושני ילדיה, פעוטה בת שנתיים וילד בן 9 המתגוררים במעלה מכמש שבמטה בנימין. האם טענה במרפאה שלפני יומיים או שלושה ביקר בביתם מדביר.

אנשי מרפאת "טרם" הזעיקו אמבולנס של מד"א למקום, שפינה את האם ואת שני ילדיה לבית החולים "שערי צדק" - זאת תוך כדי טיפול על ידי חובשי מד"א במהלך הנסיעה. בכניסה לבית החולים, גם הילד בן ה-9 התלונן על כאבי ראש. השלושה הוכנסו ליחידת הטראומה של בית החולים ועברו סדרת בדיקות.

גורם רשמי בבית החולים "שערי צדק" אישר הערב כי המשפחה לא נחשפה לאותו חומר קטלני מסוג פוספין שהושאר בבית משפחת גרוס - אלא נחשפה לחומר אחר בעל רעילות נמוכה ביותר. האם שוחררה לביתה, ובתה, בת שלוש, נותרה להשגחה במוסד הרפואי.

חוקרים של משטרת ירושלים הגיעו לבית החולים וממתינים לתוצאות הבדיקות הרפואיות של המשפחה. הם יבקשו לדלות מבני המשפחה מידע ראשוני בנוגע לריסוס שבוצע בביתם ולנסיבות שגרמו לכך שחשו ברע.

בהכנת הידיעה השתתפו יוסי זילברמן ועפר חדד