החקירה גילתה: התינוקת נחנקה מעצם זר בגן משחקים

בדיקות המעבדה אליהן נשלחה גופת הפעוטה שנחנקה למוות בגן משחקים בראשון לציון הראו כי הילדה לא נדפחה או נפלה, אלא נחנקה מעצם זר שחדר לגרונה. במשטרה מדגישים כי מדובר בטרגדיה קשה, ואין חשד לפלילים. לאחר שהמשפחה התנגדה לנתיחה שלאחר המוות, הושגה פשרה לפיה הגופה תיבדק באמצעות MRI ו-CT

גן המשחקים, אתמול (חדשות 2)

בדיקות המעבדה קבעו: התינוקת שמתה אתמול (ד') בגן משחקים בראשון לציון לא נדחפה על ידי ילד אחר או נפלה למותה. תוצאות הבדיקות הצביעו על כך שהילדה הכניסה לפיה עצם זר, ככל הנראה אבן, שגרמה לה לחנק. כאשר אמה של הפעוטה שמה לב לכך, היה מאוחר מדי להצילה. מהמשטרה נמסר כי אין חשד לפלילים במותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורמים במשטרה אמרו, לאחר קבלת חוות הדעת של הרופאים, כי מדובר ב"טרגדיה קשה ועצובה". אתמול לא ידעו השוטרים לקבוע בוודאות מה סיבת המוות של התינוקת בת 11 החודשים, לאחר שעדויות ההורים שהיו בגן בעת האירוע היו סותרות: חלק מההורים טענו כי ילד אחר דחף אותה ובעקבות כך היא נפלה על מדרכה מבטון, ועדי ראייה אחרים סיפרו כי הפעוטה נפלה מהנדנדה.

אמה של התינוקת הייתה מבולבלת, והעדות שלה לא הייתה מסודרת עקב סערות רגשות. בשל כך התעקשו במשטרה לשלוח את הגופה לנתיחה שלאחר המוות. משפחתה של התינוקת התנגדה לנתיחה מטעמים דתיים, והצדדים הגיעו לפשרה לפיה הגופה תעבור בדיקת MRI וצילומי CT, על מנת לקבוע את סיבת המוות. הצילומים הראו כי המוות נגרם כתוצאה מחנק מעצם זר. 

"קיבלנו קריאה על תינוקת שנחנקת בגינה ציבורית", סיפרו אתמול שלומי גריימר וטל הרשקו, פרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום. "כשהגענו רצו אלינו אנשים שעד אותו רגע היו בקשר טלפוני עם הפרמדיקים במוקד מד"א, שתדרכו אותם כיצד לבצע החייאה, הם הכניסו אותה לניידת טיפול נמרץ ומידש התחלנו להעניק לה טיפול רפואי".

צוות מד"א פינה את התינוקת לבית החולים אסף הרופא תוך שהם ממשיכים להיאבק על חייה - אך הרופאים בבית החולים נאלצו לקבוע את מותה. בעיריית ראשון לציון הדגישו כי הגן הציבורי פועל על פי התקן של מכון התקנים.

בהכנת הכתבה השתתף עזרי עמרם.