ההרעלה בי-ם: גם אחותה של התינוקת מתה

שעות אחרי מותה של אחותה התינוקת, מתה בבית החולים גם בת ה-4 שנפגעה משאיפת חומר הדברה רעיל. שני אחיהן הועברו לבית החולים שניידר. "הילדים ניגשו כבר אתמול למרפאה עם הקאות ושלשולים – אך נשלחו הביתה עם משכך כאבים", סיפר קרוב משפחה

נקבע מות אחות נוספת (פלאש 90)

שעות ספורות לאחר שנקבע מותה של תינוקת בת שנה וחצי, הלכה לעולמה אחותה בת ה-4. השתיים, יחד עם שני אחיהן והוריהן נפגעו מהרעלה שנגרמה בעקבות חומר הדברה שרוסס בדירתם בשכונת גבעת מרדכי בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחיהן של השתיים, בני חמש ושבע, אושפזו בבית החולים שערי צדק בעיר במצב קשה מאוד.

"האחים שהגיעו אלינו עדיין חיים עברו שעות סוערות של הידרדרות מהירה", סיפר מנהל מחלקת הטראומה בבית החולים שערי צדק, ד"ר עופר מרין. "חיברנו את הילדים בני ה-5 ו-7 בשעה האחרונה למכונת לב ריאה, אחרי שהלב של השניים האלה פסק מלפעול ומקווים שתהיה חזרה של פעילות הלב". 

הילדים הועברו לבית החולים שניידר - שם קיים מכשור לב ריאה, שיבצע מעקף לאיברים הפנימיים של הילדים, וזהו הסיכוי היחיד להציל את חייהם. ד"ר אפרת הר לב מבית החולים שניידר, החברה בוועדה הרפואית של איחוד הצלה אמרה כי זוהי האפשרות האחרונה שנותרה.

בבית החולים שניידר מתמחים בטיפול בסוג כזה של הרעלות - במיוחד אצל ילדים. "זהו הטיפול האחרון שיכול להציל אותם", הסבירה ד"ר הר לב.

קרוב משפחה: "קיבלו רק משכך כאבים"

עוד אתמול דיווחו ילדי המשפחה, שבביתם בוצעה הדברה באמצעות חומר פוספין, כי הם סובלים מהקאות ושלשולים. קרוב משפחתם סיפר כי לאחר שלא הרגישו טוב, אביהם לקח אותם למרכז רפואי, שם התקשו לאבחן את הסיבה למצבם. "במרכז הרפואי לא זיהו את שורשי הבעיה", סיפר קרוב המשפחה. "אמרו להם לקחת משכך כאבים".

בן המשפחה, ישראל גליק מירושלים, אמר כי הרופאים הסבירו לאב כי "אם ההקאות והשלשולים נמשכים אז ניתן לקחת תרופה נגד זה".

"אני נהג אמבולנס וככה גיליתי שהמשפחה נפגעה על פי הודעת הביפר שקיבלתי", אמר גליק. "עזבתי את הכל ורצתי למשפחה בשערי צדק. דיברתי עם הסבא שסיפר לי שאתמול עשו הדברה בחדר הממ"ד בבית, מאחר וכל שנה הופיע אש בחדר".

ההרעלה בירושלים - הסיקור המלא:

משפחה שלמה נפגעה מהרעלה: תינוקת בת שנה וחצי מתה

"שאיפה אחת מהחומר – גזר דין מוות"

הרעלת המשפחה בי-ם: המדביר עוכב לחקירה

בת שנה וחצי מתה כתוצאה מההרעלה: "ההורים בהלם. בכו בכי קורע לב"