ראשון לציון: תינוקת נחנקה למוות בגן משחקים

תינוקת נפגעה בשעה ששיחקה בגינה ציבורית בראשון לציון. אזרח שהיה במקום ביצע בה פעולות החייאה והזעיק את כוחות ההצלה שפינו אותה לבית החולים אסף הרופא כשמצבה מוגדר אנוש. בבית החולים נקבע מותה. אמה של הילדה, שהגיעה עמה לגן הציבורי, צפתה בה בשעה שנפגעה

תאונה בגן המשחקים, ארכיון (חדשות 2)

אסון בראשון לציון: תינוקת כבת 11 חודשים ככל הנראה נחנקה היום (ד') למוות במהלך משחק בגינה ציבורית ברחוב קליב במזרח העיר. היא פונתה במצב אנוש לבית החולים אסף הרופא ושם נקבע מותה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפעוטה שהגיעה למקום עם אמה, שיחקה על משטח גומי סמוך למגלשה בגינה. האם, שישבה כל העת על ספסל קרוב, צפתה בה בשעה ששיחקה עם ילד אחר.

מתחקיר ראשוני של עיריית ראשון לציון עלה כי בשלב מסוים נפלה הילדה ונחבטה. אולם ממגן דוד אדום נמסר כי ככל הנראה מתה הילדה כתוצאה מחנק.

אב הבית של בית ספר "אופקים" הנמצא בקרבת מקום מיהר לגינה, ביצע בפעוטה פעולות החייאה והזעיק את כוחות ההצלה.

גן המשחקים, היום (חדשות 2)

"קיבלנו קריאה על תינוקת שנחנקת בגינה ציבורית", סיפרו שלומי גריימר וטל הרשקו, פרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום. "כשהגענו רצו אלינו אנשים שעד אותו רגע היו בקשר טלפוני עם הפרמדיקים במוקד מד"א, שתדרכו אותם כיצד לבצע החייאה, הם הכניסו אותה לניידת טיפול נמרץ ומידש התחלנו להעניק לה טיפול רפואי".

צוות מד"א פינה את התינוקת לבית החולים אסף הרופא תוך שהם ממשיכים להיאבק על חייה - אך הרופאים בבית החולים נאלצו לקבוע את מותה.

זמן קצר לאחר מכן הגיעו למקום גם כוחות משטרה, שהחלו בבדיקת נסיבות המקרה. בעיריית ראשון לציון מדגישים היום כי הגן הציבורי פועל על פי התקן של מכון התקנים.