תאונה קטלנית ברמלה: רכבת דרסה למוות גבר בן 38 על קלנועית

גבר בן 38 שנסע על קלנועית ניסה ככל הנראה לחצות מחסום לפני שעברה הרכבת. לרוע המזל הוא לא הספיק ונפגע. פרמדיק שהגיע לזירה: "ראינו שברי קלנועית, המראה היה קשה". בעקבות הדריסה, קו באר שבע-לוד הושבת ונגרמו שיבושים בתנועת הרכבות בכל האזור

גבר בן 38 שנסע על קלנועית נדרס בצהריים (ג') למוות על ידי רכבת, בשעה שניסה לחצות את פסי הרכבת ליד רחוב יצחק שדה ברמלה. צוות של מגן דוד אדום שהוזעק למקום מצא את האיש כשהוא מוטל ליד המסילה ונאלץ לקבוע את מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מבדיקה ראשונית עולה כי האיש ניסה לחצות את המחסום עם הקלנועית לפני שהאור האדום יתחלף, בעוד רכבת שהגיעה מכיוון נהריה מתקרבת לעברו. ככל הנראה הוא לא הספיק, נתקע בין המחסומים - ונפגע. על פי חלק מהדיווחים, מדובר באדם נכה. טרם הובהר האם מדובר בתאונה או התאבדות, וחקירת המקרה הועברה למשטרה.

בני משפחתו של האיש הגיעו למקום ופרצו בבכי למראה כוחות ההצלה שמפנים את גופתו מהמסילה.

נגרמו שיבושים בתנועת הרכבות (אלירן אביטל, מד"א)

שיבושים בתנועת הרכבות 

"קיבלנו קריאה על רכבת שפגעה בגבר סמוך למפגש פסי הרכבת בצומת תעבורה בלוד", סיפר קובי מורדכוביץ' פרמדיק מד"א שהוזעק לזירה. "כשהגענו למקום ראיתי רכבת נוסעת עומדת על הפסים ומרחק של עשרות מטרים שברי קלנועית. המראה היה קשה מאוד, רוכב הקלנועית נהרג במקום ולנו לא נותר אלא לקבוע את מותו".

במשטרה חוקרים כעת את נסיבות התאונה ובודקים מה הביא את האיש לעמוד בנקודת המפגש של מסילת הרכבת עם הכביש בשעה שמחסומי הדרך היו מורדים.

שרידי הקלנועית (מוניס אל זחאלקה)

בעקבות התאונה, סגרה המשטרה באופן זמני את תחנת הרכבת ברמלה לתנועת רכבות, ורכבת מתחנת ההגנה בתל אביב יצאה כדי לקחת את הנוסעים שנתקעו במקום.

המשטרה חוקרת (המייל האדום)

בנוסף, הורגשו שיבושים בתנועת הרכבות באזור כולו: הרכבת המשיכה לנסוע על מסילה אחת בלבד, דבר שגרם לשיבושים קשיםרכבות שיוצאות מבאר שבע לכיוון המרכז עוברות בשדרות ומשם ממשיכים הנוסעים באוטובוסים. לאחר כשעה שבה התנועה לסדרה.

בחודש שעבר נהרג עובד של רכבת ישראל, בשעה שצעד על מעבר רגלי בין המסילות בלוד. מסיבה שאינה ידועה, העובד ככל הנראה לא הבחין ברכבת המתקרבת ונפגע סמוך למוסכי הרכבת. פרמדיקים של מד"א ביצעו בו פעולות החייאה ממושכות אך לבסוף קבעו את מותו.