אפקט הפיצוץ: בניין פונה בגלל פגיעה בצובר גז

יום לאחר האסון בו נספו שלושה בני משפחה בפיצוץ גז בירושלים, התקבל במוקד מכבי האש על צובר גז שנפגע במהלך עבודות ברחוב החייל בעיר. הכבאים לא לקחו סיכון הגיעו אל הזירה, בודדו אותה ופינו בניין סמוך מיושביו

צוותי כיבוי הוזעקו. ארכיון (sonara net)

לא לוקחים סיכון: יממה לאחר פיצוץ הגז, בו נספו שלושה בני משפחה בשכונת גילה בירושלים, פונה מיושביו בניין בשכונת הגבעה הצרפתית בעיר - לאחר שצובר גז נפגע במהלך עבודות שבוצעו במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הצהריים התקבל דיווח במוקד מכבי האש על פגיעה בצובר ברחוב החייל. צוותי כיבוי הוזעקו למקום ובודדו את הזירה תוך שהם מפנים את הדיירים מהבניין.  

אתמול נהרגו אברהם טופאן, בן 56, אשתו גלית, בת 42, ובנם הפעוט יוסף-חיים בפיצוץ שאירע ככל הנראה מדליפת גז בבניין בו התגוררו. מהחקירה עלה כי ככל הנראה הפיצוץ התרחש בדירה הסמוכה לדירתה של משפחת טופאן - שם, לפי ההערכה, היה גם מוקד דליפת הגז שהובילה אל התוצאות הקטלניות.

טכנאי גז שהוזעק לבניין, שעות לפני האסון, בדק את התלונה על דליפת גז בדירה של משפחת טופאן, אך לא מצא כל עדות לדליפה - זאת למרות שדיירי הבניין התלוננו על ריח חריף של גז במשך כשנה וחצי.

הטכנאי של חברת "סופר-גז" נעצר בחשד לרשלנות והיום החליט בית המשפט לשחררו, לאחר שהתקבל חלקית הערעור שהגיש על משך מעצרו. "הוא עשה את כל מה שאפשר, הוא אדם ערכי שנמצא עכשיו במצב קשה", אמרו מקורביו היום בבית המשפט.

פיצוץ בבניין בעקבות דליפת גז - הסיקור המלא:

אחרי הפיצוץ: הדיירים יישארו מחוץ לבית במשך שנה

כך נשמעה השיחה למד"א רגע אחרי הפיצוץ בירושלים

אברהם, גלית ויוסף טופאן נהרגו בפיצוץ

האם אפשר היה למנוע את האסון בירושלים?

צוותי החילוץ וההצלה: "הבניין נראה כמו אחרי פיגוע"

גרסת הטכנאי: "הוזעקתי לדירה אחרת"

גיבור היום: הנכד חילץ את סבתו מפיצוץ הגז

משפחה נמחקה - דירות נחרבו

חשד: הפיצוץ נגרם מרשלנות

הורים ותינוקם נהרגו בפיצוץ שנגרם מדליפת גז בבניין מגורים