הערכה: פיצוץ הגז בבניין בגילה - לא בביתם של הקורבנות

מחקירה ראשונית של הפיצוץ הקטלני בירושלים, שגבה את חייהם של שלושת בני משפחת טופאן, מסתמן כי הוא לא אירע בדירתם שלהם - אלא בדירה הסמוכה. המשטרה צפויה לזמן לזירה את טכנאי הגז, שלא מצא סימנים לדליפה בבית משפחת טופאן כדי שישחזר את פעולותיו. החקירה צפויה להימשך חודשים ארוכים

הערכה: הפיצוץ אירע בדירה הסמוכה (יונתן סינדל, פלאש 90)

חקירת הפיצוץ בבניין בשכונת גילה בירושלים הולכת ומתרחבת: מפרטים חדשים עולה כי פיצוץ הגז בשכונת גילה בירושלים שגבה הלילה (ב') את חייהם של שלושת בני משפחת טופאן אירע בדירה הסמוכה לדירתם - ולא בדירתם שלהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ככל הנראה הפיצוץ אירע בדירה הצמודה מימין, בה מתגוררת משפחת שוורץ. שם ככל הנראה היה גם מוקד דליפת הגז שהובילה אל התוצאות הקטלניות.

טכנאי הגז שהוזעק לזירה בדק את התלונה על דליפת גז בדירה של משפחת טופאן, אך לא מצא כל עדות לדליפה - זאת למרות שדיירי הבניין התלוננו על ריח חריף של גז במשך כשנה וחצי.

כבר בימים הקרובים, וייתכן שאף מחר, חוקרי המשטרה יבקשו מטכנאי הגז לשחזר את הפעולות שביצע במהלך הבדיקה. בערעור שיישמע מחר בבית המשפט המחוזי בירושלים הוא ככל הנראה צפוי להיות משוחרר בתנאים מגבילים.

ההערכה במשטרה היא שחקירת המקרה תימשך חודשים ארוכים, אם לא יותר. כך באסון הקריסה שאירע בהר הרצל לפני כשנה וחצי בו נהרגה סגן הילה בצלאלי ז"ל - כתבי אישום הנוגעים למקרה לא הוגשו עד היום.

אברהם, גלית ויוסף נהרגו בפיצוץ

בני משפחת טופאן שנהרגו בפיצוץ (חדשות 2)
בתאונה הקשה נהרגו אברהם טופאן, בן 56, אשתו גלית, בת 42, ובנם הפעוט יוסף-חיים. גיא, חבר של אברהם, תיאר בן אדם "חייכן, שכל הזמן שמח ובחיים לא הזיק לאף אחד". הוא סיפר כי אמש הלך אברהם לשיעור תורה ולמרות שהרב לא נכח במקום הוא התעקש שהמשתתפים יקיימו את השיעור במלואו. "הרב אמר לו שיהיה לו בן ובגיל 52 נולד לו בן, כל מה שחינכו אותו בבית היה ללכת בדרכה של תורה", אמר.

בני המשפחה מספרים שאברהם וגלית חיכו הרבה מאוד זמן לילד עד להולדתו של יוסף-חיים. אחיו של אברהם, יצחק ויעקב, סיפרו כי עבד בענף המלונאות והתחתן בגיל מבוגר. "הוא ציפה לילד שיבוא ויהיה לו אושר גדול", ציינו. "גלית אשתו הייתה מקסימה. היא נתנה את כולה לחינוך. אנחנו לא מעכלים את האסון הנורא שקרה לנו ומקווים שאמנו תשרוד את האסון הכבד".

טכנאי של חברת "סופר-גז" שהוזמן שעות קודם לכן למקום בשל דליפת גז, נעצר על ידי המשטרה בחשד לרשלנות. הבוקר האריך בית משפט השלום בירושלים את מעצרו בשלושה ימים נוספים. במהלך הדיון, ציין נציג המשטרה כי חומר החקירה מעלה תהיות באשר לתפקודו. "החשד הוא שהייתה רשלנות בכך שלא סגר את הברז ולא כיבה את האורות".

פיצוץ בבניין בעקבות דליפת גז - הסיקור המלא:

אחרי הפיצוץ: הדיירים יישארו מחוץ לבית במשך שנה

כך נשמעה השיחה למד"א רגע אחרי הפיצוץ בירושלים

אברהם, גלית ויוסף טופאן נהרגו בפיצוץ

האם אפשר היה למנוע את האסון בירושלים?

צוותי החילוץ וההצלה: "הבניין נראה כמו אחרי פיגוע"

גרסת הטכנאי: "הוזעקתי לדירה אחרת"

גיבור היום: הנכד חילץ את סבתו מפיצוץ הגז

משפחה נמחקה - דירות נחרבו

חשד: הפיצוץ נגרם מרשלנות

הורים ותינוקם נהרגו בפיצוץ שנגרם מדליפת גז בבניין מגורים