בקרוב על הכביש: אוטובוס עם 5 דלתות

על מנת לצמצם ככל האפשר את זמן ההמתנה של האוטובוסים בתחנות בקווים רבי הקיבולת, מכניסה אגד בימים אלו לשירות, בפעם הראשונה בישראל, אוטובוס עם 5 דלתות. עם אורך של כמעט 19 מטרים וקיבולת של 149 נוסעים, באגד מבטיחים עלייה וירידה מהירה מהאוטובוס לצד מערכות כריזה, מיזוג ושילוט מתקדמות

האוטובוס החדש, השבוע (דוברות אגד)

"אגד" קיבלה בימים אלו אוטובוס מפרקי עם חמש דלתות - מספר הדלתות הרב ביותר שהופעל אי פעם באוטובוס בישראל. החברה תפעיל עד השנה הבאה 15 אוטובוסים מדגם זה. הקו הראשון בו יופעל כלי הרכב הוא 271 שיסע מחולון לאוניברסיטת תל אביב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדלת הנוספת אמורה לאפשר עלייה וירידה מהירה במיוחד מהאוטובוס, תוך שימוש בכרטיסי "רב-קו" שימנע את הצורך להתעכב אצל הנהג בכל תחנה. האוטובוס מיועד לקווים עמוסים במיוחד, ויש בו 53 מקומות ישיבה ו-86 מקומות עמידה - סך של 149 מקומות.

חלקו האחורי של האוטובוס, מבפנים (דוברות אגד)

אורכו של האוטובוס הוא 18.75 מטרים, דומה לאוטובוסים המפרקיים שפועלים היום בקו 1 בין פתח תקווה לבת ים ולאוטובוסים שפועלים בקווי המטרונית בחיפה. באוטובוס הותקנו חלונות כהים שהותאמו במיוחד לאקלים הישראלי, חלונות שאמורים לשבור את קרינת השמש כדי להפחית את החום באוטובוס בעונת הקיץ.

יוסי כהן, מנהל הנדסת רכב וציוד באגד, אמר: "מדובר באוטובוסים שהושקעו בהם הרבה תכנון חשיבה לשיפור איכות וחוויית הנסיעה עבור הנוסעים. האוטובוסים החדשים הם המילה האחרונה בתחום ומצוידים המגוון שיפורים הכוללים בין היתר מערכות מיזוג חדישות, מושבים נוחים ויכולות שליטה מתקדמות עבור הנהג".

האוטובוס בחניון אגד (דוברות אגד)

האוטובוסים המפרקיים הראשונים הופעלו בישראל החל משנת 1988, בחברת "דן", ובישראל הם צברו פופולאריות רבה עם השנים. אוטובוסים מפרקיים פועלים מאז בקווים של דן ואגד בגוש דן, חיפה וירושלים. האוטובוסים מהדור החדש, שנכנסו לשירות בישראל החל משנת 2008, ארוכים במטר לערך מהאוטובוסים המפרקיים הרגילים, הם כוללים ארבע דלתות (במקום שלוש) והם מופעלים בקווים רבי קיבולת בשלושת המטרופולינים.