אב החשמלאי: "מה רוצים מהבן שלי?"

מקורבים רבים של משפחת פחימה, אחת המשפחות המוכרות באור עקיבא, מתקשרים כדי לחזק את אבי, החשמלאי האישי של בית ראש הממשלה. "הוא לא חבר מרכז ליכוד", הדגיש אביו של החשמלאי בשיחה עם חדשות 2 Online

"מה רוצים מבני?". פחימה ונתניהו, ארכיון

מאז פרסום שמו של אבי פחימה, החשמלאי האישי של בית ראש הממשלה, הרוחות סוערות. לבית המשפחה מתקשרים מקורבים רבים שמבקשים לחזק את המשפחה שנחשבת לאחת המוכרות באור עקיבא. "מה רוצים מהבן שלי?", תהה הבוקר (רביעי) אביו של פחימה, חיים, בשיחה עם חדשות 2 Online. "הוא לא חבר מרכז ליכוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דוח המבקר על התנהלות מעון ראש הממשלה שפורסם אמש חשף התנהלות מדאיגה, במסגרתה הועסק חבר מרכז ליכוד בניגוד לנהלים. אבי פחימה, שהיה החשמלאי הפרטי של הזוג, ביצע עבודות תחזוקת חשמל ביותר מעשרת אלפים שקלים בסופי שבוע, חגים ואפילו ביום כיפור - למרות שנפסל בשל קרבתו לשניים.

בשל הבקשה אושרה התקשרות עקרונית עם חשמלאי "רק אם מדובר בעבודה דחופה שאינה סובלת דיחוי ליום חול". במסגרת ההליך נאספו הצעות מחיר מארבע חברות ונקבע כי לא תהיה התקשרות עם פחימה, שאף אירח את הזוג נתניהו בחגיגות המימונה בעבר.

החברה בה עובד פחימה הגישה את ההצעה הזולה ביותר, כך על פי הדוח, אך נפסלה בשל הקרבה לזוג. לאחר זמן קצר, הודיעה החברה שנבחרה כי החשמלאי יבצע את העבודות מטעמה כקבלן המשנה. המבקר הגדיר את העסקתו דרך חברה נוספת כ"מצג מטעה", שלפיו ההתקשרות הרשמית הייתה עם קבלן אחר, אך בפועל פחימה ביצע את העבודות מטעמו כקבלן משנה.

בני הזוג נתניהו, ארכיון

"היה ביניהם קשר טוב"

"הוא עבד אצלם בבית כחשמלאי, הקשר ביניהם היה קשר טוב, יחסים טובים, מה שהוא ביקש הוא היה עושה", סיפר ראש עיריית אור עקיבא לשעבר, שמחה יוסיפוב, שהיה בחגיגות המימונה בביתו של פחימה בשנת 2010. "הוא היה מרוצה ממנו לפי היחס ביניהם".

בין החודשים ספטמבר-נובמבר 2009 הוזעק פחימה למעון ראש הממשלה בכל סוף שבוע, וגם ביום כיפור. עבור הקריאות הללו נוצלו 10,500 שקלים מתוך 15,000 שהוקצו לתיקוני חשמל חיצוניים למשך שנה שלמה - למרות שלא צוינו סיבות הקריאה. "עובדי המשרד אינם יודעים כמה עבודות בוצעו בתקופה זו, והאם עלותן חורגת מסכום המסגרת וכי ניסיונות לקבל פירוט עבודות או קבלה לא צלחו", הוסיף המבקר.

כמו כן, המבקר מצא כי החשמלאי קיבל הוראות ישירות משרה נתניהו ומזכירותיה, ולא דיווח על כך למשרד ראש הממשלה - ובכך לא התבצעה כל בקרה בנושא. "בשל כך, לא ניתן היה לוודא שאכן מדובר בעבודות דחופות שאי אפשר לבצען ביום חול על ידי עובדי המשרד וכך לחסוך את ההוצאות האמורות", קבע המבקר שפירא.

ממטה ההסברה של הליכוד נמסר אתמול בתגובה על הדברים כי "ראש הממשלה ורעייתו מעולם לא היו ביום כיפור בקיסריה, ומאליו שלא הזמינו לשם חשמלאי. אבי פחימה היה חשמלאי בבית מהיום שבו נקנה ב-2002. ראש הממשלה, מיוזמתו, משלם על המים בבריכה אף על פי שהנוהל קובע שהמדינה תישא בהוצאות".