מזהים את העיניים המפורסמות האלה?

משרד המשפטים החל בקמפיין ויראלי ודיגיטלי נגד תופעת האפלייה והגזענות. אזרחים רבים, בהם האזרח מספר 1, הצטרפו לקמפיין והעלו תמונת תקריב של העיניים, בדרישה "להסתכל להם בעיניים". "כולנו נולדנו בצלם אלוקים. לכל אדם הזכות להיות שווה והזכות השווה להיות שונה", הדגיש הנשיא

הקמפיין של משרד המשפטים (פייסבוק)

פוליטיקאים וגולשים חותמים עם העיניים: קמפיין של משרד המשפטים קורא לאזרחים "להסתכל להם בעיניים" כדי להילחם בגזענות, וקרא לציבור לשנות את תמונת הפרופיל בפייסבוק לצילום תקריב של העיניים שלהם. ראשוני המצטרפים לקמפיין הדיגיטלי הם שרת המשפטים ציפי לבני ונשיא המדינה שמעון פרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במסגרת קמפיין הדיגיטל נעשית פניה ישירה לציבור הרחב בכדי לרתום אותו למאבק באפליה בחברה הישראלית על ידי חתימה על עצומה דיגיטלית באמצעות העלאת תמונות עיניים לרשת האינטרנט", נמסר ממשרד המשפטים, ששואף ליצור את "קולאז' העיניים הגדול ביותר שהופק אי פעם בישראל".

נשיא המדינה שמעון פרס פתח הבוקר (ד') את הקמפיין נגד האפליה. "הרי כולנו נולדנו בצלם אלוקים - לכל אדם הזכות להיות שווה והזכות השווה להיות שונה", נימק פרס את הצטרפותו לקמפיין, וקרא לציבור "לשלול מהיסוד כל אפלייה".

שרת המשפטים לבני הדגישה כי "במדינה דמוקרטית אין מקום לגזענות ולאפליה שהיא עבירה על החוק. אנחנו נמשיך להפגין אפס סובלנות לתופעות הללו. הגיע הזמן שנסתכל זה לזה בעיניים, ונבין שכולנו בני אדם שווים בפני החוק ובפני האלוהים".

מובילת הקמפיין. השרה ציפי לבני (חדשות 2)

"חובתנו להילחם למיגור אפליה והסתה לגזענות"

במשרד המשפטים מבקשים מהציבור להעלות את תמונות העיניים שלהם לאתר הקמפיין, או לתייג את תמונתם באינסטגרם עם הכיתוב "#חותמיםעםהעיניים". בימים האחרונים החל קמפיין פרסומי בטלוויזיה ובשלטי חוצות כנגד גזענות ואפליה. בנוסף, פתחו במשרד מוקד טלפוני לנפגעי אפליה, שמספרו 1700-70-60-44.

בנוסף לפרס ולבני, גם התאחדות הסטודנטים הצטרפה לעצומה הדיגיטלית ולקריאה להילחם באפליה ובגזענות. יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, אורי רשטיק, אמר כי "התאחדות הסטודנטים בישראל מתנגדת לכל גילוי של אפליה וגזענות, וגאה להוביל את המאבק נגד תופעות פסולות אלה. כצעירים מעורבים, ערכיים ואכפתיים אנו רואים את חובתנו להילחם למיגור תופעות של אפליה, הסתה לגזענות ואלימות".

חתם עם העיניים. הנשיא פרס (חדשות 2)