"אדל היא הילדה של כל עם ישראל"

משפחתה של אדל ביטון החליטה סופית כי היא תובא למנוחות ביישוב יקיר שבו גדלה וכעת היא מזמינה את הציבור להגיע בהמוניו להלוויה. "אני קוראת לכולם לתת לה את הכבוד הראוי האחרון", אמרה אמה. לבקשת המשפחה, יגיעו להלוויה גם יו"ר הכנסת אדלשטיין והשר בנט. בשעה 12:00 ייצאו הסעות מתחנת רכבת ראש העין ליקיר

משפחתה של הילדה אדל ביטון, שהלכה אתמול לעולמה כתוצאה מסיבוך של דלקת - כשנתיים לאחר שנפצעה אנוש מיידוי אבנים - החליטה הבוקר (רביעי) סופית כי ההלוויה תתקיים ביישוב יקיר שבו גדלה. כעת פונים בני המשפחה לציבור ומבקשים ממנו להגיע בהמוניו לחלוק לה כבוד אחרון. בשעה 12:00 ייצאו הסעות מתחנת רכבת ראש העין ליקיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני הרגשתי לאורך כל התקופה שהיא הילדה של כל עם ישראל ואני מניחה שכולכם מרגישים זאת", אמרה האם אדווה ביטון בפנייתה לציבור. "אני קוראת לכולם לבוא ולתת לה את הכבוד הראוי האחרון שמגיע לה, נשמה כל כך גדולה בגוף כל כך קטן שנאבקה עד השנייה האחרונה לחיים שלה, שנלחמה. כמו ענקית, כמו לביאה, ממש נלחמה".

"אני חושבת שהכבוד הראוי לצדיקה כזאת זה להיקבר במקום היוולדה, המקום בו היא גדלה", הסבירה אמה של אדל. "המקום שנתן לנו את התמיכה הגדולה ביותר, הקהילה המקסימה פה שמחבקת אותנו ודואגת לנו שעה שעה".

פנתה לרה"מ. אדווה ביטון, ארכיון (חדשות 2)

"הילדה הזו צריכה להיקבר במקום שייתן לנו את הכוח גם להמשיך הלאה וגם לומר פה אמירה ברורה שהילדה הזאת נרצחה, נרצחה פה בשומרון, עשתה קידוש שם שמיים אדיר", הוסיפה ביטון.

לבקשת משפחת ביטון יגיעו להלוויה יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ושר הכלכלה נפתלי בנט, והם גם ייקחו חלק בהספדים. עוד בין המספידים בהלוויה: ראש מועצת שומרון גרשון מסיקה, רב היישוב יקיר הרב אהרון כהן, רב העיר צפת הרב שמואל אליהו ונציגי המשפחה.

אדווה ביטון: "רה"מ, אני דורשת שתכבד את ההחלטה"

בקריאה נרגשת פנתה אמה של אדל לראש הממשלה ודרשה לאפשר לקבור את בתה ביקיר. "אני דורשת ממך, ראש הממשלה, שתכבד החלטה זו ושתחשוב לא מבחינה שכלית, אלא רגשית", אמרה אדוה ביטון. "כאמא זו הבקשה האחרונה שלי".

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה ביקש גם הוא מכל עם ישראל להגיע להלוויה של הילדה. "היום בשעה 13:00 תובא למנוחות הילדה הקדושה והטהורה אדל ביטון", אמר מסיקה. "היא הילדה של כל עם ישראל, ועל כן אנחנו קוראים לציבור הרחב להגיע בהמוניו לחלוק לה כבוד אחרון".

ממלא מקום ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן נמצא בקשר עם לשכת ראש הממשלה כבר מאמש, והוא אף שוחח עם מזכיר הממשלה אביחי מנדלבליט בדרישה להתערב בעניין ולאשר את קיום ההלוויה במקום שבו החליטה המשפחה כי בתם תיקבר.

מסיקה, דגן ורב היישוב יקיר, הרב אהרון כהן, מלווים את המשפחה. הרב מקדש את השטח על מנת לאפשר את ההלוויה במקום, ובמועצה מדגישים כי המקום הינו בתוך הגבולות המוניציפליים של היישוב יקיר.

במשפחת ביטון אמרו אמש כי הם מעוניינים שאדל תיטמן ביישוב יקיר בשומרון. לדבריהם, ביישוב ישנו שטח מתאים של 20 דונם. לשם כך פנתה המועצה האזורית שומרון למינהל האזרחי והתקבלה תשובה שלילית, זאת בשל חוסר תכנית מתאר להקמת בית קברות באותו שטח. יש לציין שללא אישור מדיני לא מקודמות תכניות כלל בכל אזור יהודה ושומרון.

אדל ואדווה ביטון, ארכיון (חדשות 2)

"אנחנו נתפלל בשביל אדל שתנוח שם"

אדל ביטון אושפזה באחרונה בשל סיבוך של דלקת ריאות ואמש היא הלכה לעולמה בבית החולים שניידר בפתח תקווה. "בצער רב אנו מדווחים על מותה של אדל ביטון", נמסר מבית החולים, "אשר למרות מאמצי הרופאים הלכה לעולמה לפני שעה קלה. תנחומינו למשפחה".

"התפללנו הרבה, קיווינו וציפינו ויחד עם זאת השארנו את זה בידי הקדוש ברוך הוא", אמרה סבתה של אדל. "אנחנו מאמינים שיש לו סיבה למה שהוא מחליט. עשינו כל מה שהיה בידינו, לא חסכנו שום כוח שבעולם. הילדה קיבלה טיפול צמוד 24 שעות ביממה והיינו מוכנים לתת עוד, אבל לצערי זה נגמר".

"אנחנו נתפלל בשבילה שתנוח שם", הוסיפה הסבתא. "אתמול היא נלחמה, היום היא כבר הרימה ידיים. היא נאבקה כמו פנתר, לכן האמנתי באמונה שלמה שהיא תצא מזה, אבל כנראה שזה היה יותר מדי בשבילה כבר. אנחנו מודעים ואוהבים את עם ישראל שתמך בנו ומקווים שלא יהיו יותר טרגדיות כאלה. זאת תפילתי עכשיו".