הבירוקרטיה מנעה מהבן להיפרד מאמו

בקשתה האחרונה של אישה שגססה בביה"ח ברזילי באשקלון הייתה לאפשר לבנה, אסיר בכלא אלה בבאר שבע, להגיע אליה ולהיפרד ממנה. אלא שאישור הבקשה התעכב. בינתיים, הלכה האם לעולמה. שב"ס: "בקשה לחופשה מיוחדת של אסיר שאינו מורשה בחופשות מטעמי ביטחון, מצריכה בדיקה מדוקדקת, חוות דעת ואישורים שונים"

הבן איחר את המועד. ארכיון (חדשות 2)

הסיפור הבא מקומם במיוחד, דווקא משום שנראה כי הביורוקרטיה לעתים משתלטת על המערכות: אסיר בכלא אלה שבבאר שבע הגיש שתי בקשות לצאת את שערי בית הסוהר על מנת לבקר את אמו, המאושפזת כשהיא על ערש דווי בבית החולים ברזילי שבאשקלון. רק לאחר פניית חדשות 2 אישר שב"ס את ההליך - והוא הוצא לביקור. אלא שלמרבה הצער, הוא לא הספיק להגיע - ואמו נפטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילתו של הסיפור ביום ו' האחרון, אז יצרה עו"ד שרית ישר, פרקליטתו של האסיר, קשר עם חדשות 2. היא סיפרה כי היא מייצגת אותו בהתנדבות, והתברר לה כי אמו גוססת ומאושפזת במוסד הרפואי. בקשתה האחרונה: שיקראו לבנה כדי שתוכל להיפרד ממנו.

עורכת הדין פנתה להנהלת הכלא ושלחה את המסמכים הדרושים על מנת שיאפשרו לו לבקרו. הפקס הראשון שמגולל את הסיפור נשלח ב-1 בינואר - כשבוע וחצי לפני מות האם - אל מנהל הכלא. כמה ימים לאחר מכן, ב-5 בינואר, נשלח פקס נוסף, הפעם מבית החולים ברזילי, ובו מידע על מצבה הקשה של האם. לדבריה של הפרקליטה, שלטונות הכלא לא סירבו לשחררו, אך ההליך לקח זמן רב. אלא שהשעון בבית החולים, כך מתברר, לא הפסיק לתקתק.

בחלוף פחות משעה מפניית חדשות 2 אל שירות בתי הסוהר, הודיעה עו"ד ישר בשמחה כי אושר למרשה לצאת לבקר את אמו. אך השמחה הייתה קצרה. בחלוף כשעתיים מאותה שיחה - טלפנה שוב הפרקליטה, כשהפעם בפיה הודעה מרה: האם מתה בטרם הספיק בנה להגיע. 

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה: "כל בקשה לחופשה מיוחדת של אסיר שאינו מורשה בחופשות מטעמי ביטחון מצריכה בדיקה מדוקדקת, חוות דעת ואישורים שונים - הליך שנמשך זמן. עם אישור הבקשה, האסיר הוצא לביקור מיוחד בבית החולים, אולם לצערנו, איחר את המועד".