אסתר פולארד בהלוויה: "יונתן כל כך קיווה להיפרד משרון"

לא רק מדינאים ופוליטיקאים נוצרים בלבם זכרונות מהמפגשים המיוחדים עם ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל. גם נשותיהם של המרגלים שפעלו בשליחות ישראל בארה"ב ובסוריה, אסתר פולארד ונדיה כהן, חשו צורך לחלוק כבוד לאיש שעשה כל מאמץ בשביל להחזיר אליהן את יקיריהן

יונתן פולארד, ארכיון (חדשות 2)

בין המדינאים והפוליטיקאים שהגיעו היום (ב') לחוות שקמים כדי ללוות את ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ז"ל בדרכו האחרונה, נראו גם בני משפחותיהם של המרגלים שפעלו בשליחות ישראל - יונתן פולארד, המרצה מאסר בכלא האמריקני, ואלי כהן שריגל בסוריה, הוצא להורג וגופתו טרם הוחזרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היה חשוב ליונתן שאני אגיע", סיפרה רעייתו של פולארד, אסתר, לחדשות 2. "יונתן כל כך קיווה שהוא כבר יהיה בבית, להיפרד לפני ששרון נפטר. הוא היה מתקשר הביתה - יש לו מעט מאוד דקות לשיחות מבית הסוהר - והוא היה משתמש בהן כדי לקבל עדכון על מצבו של אריק.
הוא סיפר לי שאריק היה היחיד, אחרי שהוא נתפס, שנלחם נגד ראש הממשלה פרס ונגד כל הקבינט לא להחזיר את המסמכים עם טביעות האצבעות שלו עליהם".

"יונתן רצה שאגיע". אסתר פולארד, היום (חדשות 2)

"יונתן רצה להיפרד מאריק"

"עד עצם היום הזה יונתן הרגיש הוקרה גדולה מאוד כלפי אריק, ומאוד רצה להיפרד ממנו", המשיכה אסתר פולארד. "זה לא מאוחר מדי בשביל חסד של אמת - שארצות הברית תשחרר את בעלי, לזכותו ולזכרו של שרון. כי מגיע לאריאל".

ראש המטה לשחרור פולארד, אפי להב, נכח גם הוא בהלוויית שרון. "אנחנו נמצאים כאן בזכות הערך החשוב והעליון שאריק הנחיל - לא להשאיר שבויים ופצועים בשטח", הסביר להב. "יונתן הוא שבוי שהושאר בשטח כבר כמעט 29 שנים, ואנחנו כאן כדי להזכיר לקברניטים את הערך ששרון השאיר: להחזיר את פולארד, ויפה שעה אחת קודם".

"נגע ללבנו". נדיה כהן, היום (חדשות 2)

"כל כולו היה למען העם והמדינה"

נדיה כהן, אלמנתו של המרגל הישראלי אלי כהן, חשה גם היא צורך לפקוד את קברו הטרי של ראש הממשלה לשעבר. "אני רואה בשרון את הדרך לציונות, כל כולו היה למען העם והמדינה וראיתי את הדרך שלו ושל אלי עם אותם הרצונות והערכים והשמירה על העם", אמרה לחדשות 2 Online.

לדבריה, שרון היה היחיד שיכול היה להחזיר את עצמותיו של בעלה המנוח לישראל. "כשהוא נבחר, ראיתי שאצלו תהיה לי אוזן קשבת להחזיר את אלי", סיפרה. "נפגשנו כשנתיים לפני שנפל למשכב, הגעתי עם בתי לפגישה, ואז אני זוכרת שהוא אמר בחיוך: 'נדיה, מה אני יכול לעשות למענכם?' הוא היה אדם פתוח ולבבי. האמנתי לו שהוא רוצה להחזיר את אלי, וזה נגע ללבנו, בתוך נשמתנו".

"אני חושבת שאם הוא היה נשאר בחיים, הוא היה עושה עוד הרבה למען המדינה", טענה נדיה כהן. "האינטרס הלאומי תמיד היה לפניו, וזה נחרת בזכרוני לאחר המפגש הזה. אם הוא היה בריא, אולי אפילו הוא היה מביא את השלום".

ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון הובא למנוחות - הסיקור המלא:

שרון הובא למנוחות: "אבא אהוב חזרת הביתה"

מכריו של שרון נפרדו: "כמו אבא"

פרס בטקס האשכבה לשרון: "היית כתף שעליה נשען ביטחונו של עמנו"

צפו: שרית חדד בשיר אחרון לשרון

זמביש ספד לשרון: "התנתקותך מאיתנו הייתה כואבת וקשה"

אזרחים נפרדים משרון: "שמים את המחלוקות בצד"