מכריו של שרון נפרדים: "כמו אבא"

לגבעת הכלניות, שם נערך טקס הלווייתו של רה"מ המנוח, הגיעו גם אזרחים שסיפרו על הקשר האישי שלהם עם שרון. מאבטחו אילן ספרא, דף טראבין ורמאל מוחמד שהיו מכריו, וגם אנשים שפשוט חשו צורך לחלוק כבוד אחרון, הדגישו את הצניעות ואת החום של שרון

אילן ספרא בגבעת הכלניות (חדשות 2)

מאות אזרחים הגיעו היום (ב') לגבעת הכלניות, ליד חוות שקמים, שם נערך טקס הלוויה של ראש הממשלה המנוח אריאל שרון. לצד האורחים הנכבדים מהארץ ומהעולם, היו גם אנשים שהכירו את שרון מהטלוויזיה, וגם כאלה שיש להם סיפור אישי על ראש הממשלה לשעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד מהם הוא אילן ספרא, שהיה מאבטחו של אריאל שרון משנת 1984 ועד שנת 1989. "הייתי קרוב אליו וגם חזרתי בתשובה סמוך לחוות שקמים. בדיעבד אני יודע שהוא ראה את הנחת התפילין הראשונה שלי בוואדי ליד החווה", סיפר ספרא לחדשות 2 Online. "כשהוא ולילי ראו אותי והבינו שאני אחרי צום, הוא התקשר אליי וקרא לי לביתו מספר פעמים כדי להכין לי ארוחה לשבירת הצום. הוא תמיד חלק לי כבוד, ואני, כמי שמכיר כל רגב כאן, הגעתי לכאן כדי לחלוק לו כבוד אחרון".

דף טראבין, קשיש בדואי, הגיע בשעה מוקדמת לחווה לחלוק כבוד לשרון שאותו הכיר אישית. "הוא היה אדם דגול, גם כשהוא דיבר מולנו תמיד היה תחושה שאנחנו אחים בדם ונפש", הסביר טראבין. "שרון היה כמו אבא לכל דבר, גם לבניי שהיו גששים באזור הדרום במשך שנים, וגם לכל משפחתי. חיינו בדו קיום".

שרון היה כמו אבא לילדי". דף טראבין (חדשות 2)

"שרון מעולם לא התנשא"

את הדו קיום הזה מתאר גם רמאל מוחמד בן 62 מירכא, שהגיע עם כל משפחתו להלוויה. "הכרנו אותו כמו שיתרו הכיר את משה, רק עם כבשים", סיפר מוחמד. "היו הרבה ביקורים הדדיים, הוא מעולם לא התנשא. מה שהוא עשה במדינה, אף אחד אחר לא עשה".

לחווה הגיעו גם עקיבא, בן 20, ויונתן, בן 22, שני סטודנטים חובשי כיפה מאוניברסיטת מרילנד בארצות הברית. "אנחנו בארץ בחופשת הלימודים שלנו, והבנו שזו הזדמנות נדירה להגיע ולחלוק כבוד למי שעשה כל כך הרבה לאומה".

הם לא התעלמו גם מהתפצלותו של שרון ממחנה הימין לקראת סוף כהונתו, עם תכנית ההתנתקות מעזה. "זה מוסיף קצת מרירות ללכתו, אני לא מסכים עם מה שהוא עשה בעזה, אבל הוא עדיין היה אדם שפעל רבות למען הארץ שאני אוהב".

עקיבא ויונתן ממרילנד (חדשות 2)

גיל הגיעה מגדרה כדי לחלוק כבוד לשרון ולקחה גם את בנה פורת. "איבדנו גיבור אמיתי ואיש אמיץ", הסבירה. "למרות הדרך מגדרה והפקקים לא חשבנו פעמיים". פורת סיפר כי בבית הספר עדיין לא דיברו על אריאל שרון בשיעורים, אך הבטיחו כי בימים הקרובים יעסקו בדמותו ופועלו.

מכתב ששלח שרון לאילן ספרא (חדשות 2)

ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון הובא למנוחות - הסיקור המלא:

שרון הובא למנוחות: "אבא אהוב חזרת הביתה"

אסתר פולארד בהלוויה: "יונתן כל כך קיווה להיפרד משרון"

פרס בטקס האשכבה לשרון: "היית כתף שעליה נשען ביטחונו של עמנו"

צפו: שרית חדד בשיר אחרון לשרון

זמביש ספד לשרון: "התנתקותך מאיתנו הייתה כואבת וקשה"

אזרחים נפרדים משרון: "שמים את המחלוקות בצד"