מנציחים את זכר שרון: "דרך אריק" תיחנך סמוך לגבעת הכלניות

לא רק צה"ל, גם הקרן הקיימת לישראל תנציח את זכרו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון ותחנוך את דרך הטבע הארוכה בארץ שתעבור סמוך לחוות השקמים שבה התגורר וליד גבעת הכלניות שבה ייקבר

תוואי הדרך על שם שרון (קרן קיימת לישראל)

דרך אריאל שרון לזכרו של ראש הממשלה לשעבר: ביום שבו ייטמן שרון על גבעת הכלניות הסמוכה לבית שבו התגורר בחוות השקמים, הודיעה הקרן הקיימת לישראל כי תפעל להנציחו ותחנוך דרך בטבע על שמו, שתכיל את הנופים שאותם כה אהב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאורך ערוץ נחל שקמה שבנגב המערבי תוקם "דרך אריק", שתשתרע על פני כ-60 קילומטרים ותעבור בסמוך לחוות השקמים וגם ליד גבעת הכלניות - המקום שיהפוך החל מהיום למתחם הקבר של ראש הממשלה לשעבר, שם קבורה גם רעייתו לילי ז"ל.

הדרך שתיקרא "דרך נוף אריק שרון" מלווה את ערוץ הנחל מאזור קיבוץ דביר ועד חוף זיקים. לכשיושלם המבצע של סלילת דרך הנוף הארוכה בישראל, הכוללת קטעי נוף ייחודיים, ניתן יהיה לנוע ברכב פרטי לאורך תוואי הנחל כולו וליהנות מנופי הטבע, מאתרי עבר היסטוריים ומחניונים לבילוי בחיק הטבע ביערות קק"ל.

עיר הבה"דים שתיקרא על שם שרון (משרד הביטחון)

עיר הבה"דים תקרא על שמו של שרון

סלילת הדרך נעשית כבר היום בידי קרן קימת לישראל, רשות ניקוז שקמה-בשור, רשות הטבע והגנים והמועצות האזוריות בסביבה. בשלב זה הדרך מחולקת לשני קטעים: קטע אחד עד כביש 40 וקטע שני, מכביש 40 מערבה עד לחוף זיקים.

"אין מקום ראוי יותר להנציח את פועלו הרב של שרון מאשר דרך זו שתהפוך לאחת הנצפות והמטוילות ביותר", אמר יו"ר קק"ל אפי שטנצלר. בימים הקרובים יפעלו להעביר החלטה בהנהלת האגון להקמת הדרך בדרום הארץ על שם שרון, שבחר לחיות ולקבור את רעייתו המנוחה באזור נחל שקמה.

אמש נודע כי גם עיר הבה"דים, קריית ההדרכה של צה"ל המוקמת בימים אלה בנגב, תיקרא על שמו של ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אלוף (במיל') אריאל שרון.

ההחלטה התקבלה לאחר שהרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון קיבלו את המלצת ועדת השמות. "שרון היה ממפקדיו הבולטים של צה"ל", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "פועלו כמצביא בחזית המערכה במלחמות ישראל, ובכלל זה בקרבות שהכריעו את המערכה, הם נכס צאן ברזל במורשתו של צה"ל".

באוקטובר 2007, כמעט ארבע שנים לאחר שלקה באירוע מוחי, נחנך גם פארק אריאל שרון על הר חירייה. הפארק, שנחשב לגדול בישראל, משתרע על שטח של 8,000 דונם בין חולון לרמת גן. ההחלטה על הקמת הפארק התקבלה על ידי שרון במהלך כהונתו כראש הממשלה.